- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Lucrări de iluminare la Casa de Cultură or. Sîngerei
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Lucrări de iluminare la Casa de Cultură or. Sîngerei
Lucrări de iluminare la Casa de Cultură or. Sîngerei
Procurement procedure documents
Anunț de participare
Award documentation
10/15/2021 4:54:37 PM
Anunț de participare
Award documentation
10/19/2021 3:30:23 PM
Caiet de sarcini
Award documentation
10/19/2021 3:30:23 PM
20.10.2021 15:37
Response to clarification: Se anexaza o constructie simpla pentru statia electrica de rezerva conform proiectului
20.10.2021 15:38
Response to clarification: SV 95
20.10.2021 15:58
Response to clarification: poz.100 E14 18*60Vt 1 130X1 130X1500mm
20.10.2021 15:41
Response to clarification: Toate materialele sint incluse in devizul de cheltueli.
20.10.2021 15:50
Response to clarification: pozitia 18 -0.1 pozitia 19 -100
20.10.2021 15:42
Response to clarification: Interior (iluminat scenic)
26.10.2021 13:39
Response to clarification: poz.24 170m exterior poz.25 100m interior
20.10.2021 15:43
Response to clarification: 0.2=20m
20.10.2021 16:05
Response to clarification: ca montare vin trei panouri in complect
20.10.2021 15:44
Response to clarification: 0.6
20.10.2021 16:05
Response to clarification: 15 dulapuri
20.10.2021 15:48
Response to clarification: corespunde
20.10.2021 16:10
Response to clarification: concret indicati care este doleanta Dumnevoastra
21.10.2021 15:21
Response to clarification: confom proiectului si devizului de cheltueli
26.10.2021 13:38
Response to clarification: 15 dulapuri
21.10.2021 15:26
Response to clarification: Devizul de cheltueli este intocmit si aprobat de persoana licentiata si aprobat de verificator
21.10.2021 15:26
Response to clarification: Devizul de cheltueli este intocmit si aprobat de persoana licentiata si aprobat de verificator
21.10.2021 15:27
Response to clarification: Devizul de cheltueli este intocmit si aprobat de persoana licentiata si aprobat de verificator
21.10.2021 15:05
Response to clarification: Da,este verificat
02.11.2021 14:08
Response to clarification: Devizul e elaborat conform proiectului
02.11.2021 14:07
Response to clarification: conform proiectului
02.11.2021 14:12
Response to clarification: Precizarile au fost expuse prin raspunsuri la intrebarile de mai sus.
10.11.2021 10:00
Response to clarification: Conform contractului de achizitionare:servicii de elaborare a devizelor investitionale(actualizarea devizelor)cu devizierul si verificatorul care au lucrat cu proiectul si-au asumat responsabilitatea corectitudinii lucrarilor de iluminare.
10.11.2021 09:55
Response to clarification: pozitia 41 conform proiectului pozitia 42 15 dulapuri
10.11.2021 09:53
Response to clarification: aviz de verificare la documentatia de aviz nr.de inrejistrare 305/15.09.2021
16.11.2021 14:59
Response to clarification: Casa Raionala de Cultura conform proiectului este de doua nivele.Pentru iluminarea scenei si salii sint calculate 10 dulapuri.Pentru birourile si sala mica sint planificate inca cinci dulapuri.(Iluminarea institutiilor de cultura are un specific aparte).
16.11.2021 15:02
Response to clarification: Conform proiectului fiecare birou ,sali ,baii,cazangerie,holuri,scena,scarilor de acces...au planificate instalarea intrerupatoarelor si prizelor .
17.11.2021 10:40
Response to clarification: Caetul de sarcini pentru reparația rețelei electrice a casei de cultură vă asigurăm că nu necestă perfectări fiindcă conform proiectului, devizului de cheltuieli corespund C.01.12 NCM C.01.12:2018, ANEXA A (informativă) Lista principalelor grupuri funcţionale – tipologice de clădiri şi încăperi publice Tabelul A.1 CRC este parte componentă la ANEXA A (informativă) Lista principalelor grupuri funcţional – tipologice de clădiri şi încăperi publice Tabelul A.1 4 Construcţii şi încăperi pentru activităţi culturale şi de agrement a populaţiei, servicii religioase 4.3 Instituţii pentru spectacole şi agrement: Noi suntem disponibili să vă prezentăm toate argumentele inclusiv la acele întrebări la care am răspuns și proiectul pentru reparația rețelei electrice a casei de cultură.
23.11.2021 11:33
Response to clarification: Bună ziua, caietul de sarcini a fost modificat.
29.11.2021 16:21
Response to clarification: Intradevar de tot in proiect sint 31 de intrerupatoare urmeaza de modificat in sarcina montarea a 34 intrerupatoare.
29.11.2021 16:22
Response to clarification: montarea este in pozitia 81
02.12.2021 13:05
Response to clarification: conform legislatiei
02.12.2021 13:05
Response to clarification: conform legislatiei
07.12.2021 11:27
Response to clarification: Bună ziua, termenul contractului va fi pînă la 31 decembrie 2022. Vedeți Anunțul de participare modificat.
09.12.2021 11:12
Response to clarification: Buna ziua,la pozitia 69 trebue 2 UPSuri montarea in pozitia automatelor.
09.12.2021 11:15
Response to clarification: La pozitia 61automatele si alte aparate sint in pozitia 62-72 si din utilaje
09.12.2021 11:29
Response to clarification: Conform caetului de sarcini
Bid evaluation
Estimated value without VAT10/15/2021 4:54:37 PM - 12/9/2021 11:31:48 AM
12/9/2021 11:31:48 AM - 12/19/2021 11:31:48 AM