- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Modernizarea si reconstructia Stadionului Raional din or.Anenii Noi, str.Parcului 20/a. N905-REAC.SU
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Modernizarea si reconstructia Stadionului Raional din or.Anenii Noi, str.Parcului 20/a. N905-REAC.SU
Modernizarea si reconstructia Stadionului Raional din or.Anenii Noi, str.Parcului 20/a. N905-REAC.SU
Status
Estimated value
ID
Procurement procedure documents
Caiet de sarcini
Technical specifications
10/13/2021 10:53:10 AM
Caiet de sarcini
Technical specifications
10/13/2021 10:53:10 AM
19.10.2021 10:29
Response to clarification: Este voluminos - nu putem . Vă invităm la secția construcții și ar fi foarte bine să vizitați și obiectul
28.10.2021 16:13
Response to clarification: poz. 9 (AcD10B)- tubul cu d 315 este necesar de demontat, curățit și montat înapoi 10 (AcD10B) - tub cu d 315 este necesat de montat
28.10.2021 16:14
Response to clarification: densitatea geotextilului - 100 gr/m.p
28.10.2021 16:15
Response to clarification: diametrul interior - 1 m
28.10.2021 16:19
Response to clarification: poz.40 (CE25A) , poz.41(CE25B) - chit polimeric pentru etanșarea rosturilor a rigoliei din polipropilen poz.42 (AcA07C)- conform cerințelor caietului de sarcini poz.44(IzF04A), - carton bitumat poz.45 (IzF04B), - carton bitumat poz 46. (IzK03A)- folie din aluminiu H 0,02x350 mm
28.10.2021 16:25
Response to clarification: La prima etapă a executării contractului s-a depistat că nivelul de apă subterană este înalt din motivul apmlasării terenului în apropiere de rîul Bîc și a ploilor ambundente din acest an , ceea ce nu s-a luat în considerație în proiect . Pentru a evita pe viitor riscul efectelor negativi a calamităților climaterice s-a hotărît de a anula LP și a modifica unele lucrări din proiect cît și caietul de sarcini
The procedure did not take place
Estimated value without VAT10/13/2021 10:53:10 AM - 10/30/2021 4:25:01 PM
10/30/2021 4:25:01 PM - 11/7/2021 5:25:01 PM