- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Sectorul Ciocana al mun. Chiținău, pe străzile . Cărămidarilor, Uzinelor, Movileni, L.Rebreanu, Calatorilor, V.Maiacovschi Conform datelor prospecâiunilor geotehnice, terenul de pozare a conductelor este format din soluri netasabile Pentru anul de gestiune sunt alocati intru executarea obiectivului 2 500 000 lei
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Construcția canalizării menajer-fecaloide str. Cărămidarilor, Uzinelor, Movileni, L.Rebreanu, Calatorilor, V.Maiacovschi
Construcția canalizării menajer-fecaloide str. Cărămidarilor, Uzinelor, Movileni, L.Rebreanu, Calatorilor, V.Maiacovschi
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 11/15/2021 4:00:56 PM Till 12/29/2022 4:00:56 PM
Link to tender
Tender start
From 11/1/2021 3:00:00 PM
Procurement procedure documents
Caiet de sarcini 1
Award documentation
10/8/2021 3:06:22 PM
Caiet de sarcini 2
Award documentation
10/8/2021 3:06:22 PM
Documentatia standard
Award documentation
10/8/2021 3:06:22 PM
11.10.2021 08:34
Response to clarification: modificarile efectuate le gasiti reflectate in anuntul de participare
12.10.2021 14:27
Response to clarification: In temeiul raportului de monitorizare nr.186, AAP a stabilit ca cerinta privind prezentarea Declarației privind confirmarea identității beneficiarilor efectivi și neîncadrarea acestora în situația condamnării pentru participarea la activități ale unei organizații sau grupări criminale, pentru corupție, fraudă și/sau spălare de bani, care conform Ordinului Ministrului Finanțelornr. 145 din 24.11.2020 este parte componentă a documentației de atribuire și urmează a fi prezentată obligatoriu de către ofertanții desemnați câștigători.
12.10.2021 11:08
Response to clarification: nu este obligatoriu, se poate utiliza echivalent, este dat ca exemplu pentru a contracta parametrii necesari
12.10.2021 14:46
Response to clarification: da, proiectantul a dat calculul necesar pentru pozitia data,respectiv, ne conformam..
12.10.2021 14:19
Response to clarification: nu este obligatoriu, se poate utiliza echivalent, este dat ca exemplu pentru a contracta parametrii necesari
12.10.2021 15:55
Response to clarification: ea urmeaza a fi introdusa in documentatia de atribuire si sa se regaeasca in cerintele anuntului de participare, dar va fi prezentata in mod obligatoriu de catre ofertantul desemnat cistigator. In anunt este indicat ca, declaratia urmeaza a fi prezentata "conform ordinului Min Fin nr. 145 din 24.11.2020" ceea ce ar insemna ca:" În termen de 5 zile de la data comunicării rezultatelor procedurii de achiziție publică, ofertantul/ofertantul asociat desemnat câștigător va prezenta Declarația autorității contractante și Agenției Achiziții Publice. ".
13.10.2021 08:33
Response to clarification: luind in consideratie volumul si complexitatea obiectivului, tehnic si fizic proiectul nu poate fi incarcat in sistem, anume din acest motiv, intru studierea lui, sunteti invitati la sediul autoritatii contractante, fapt mentionat in documentatia de atribuire
18.10.2021 12:18
Response to clarification: acesta e licitatie deschisa de achizitionare a lucrarilor de constructie
Canceled procedure
Estimated value without VAT10/8/2021 3:06:22 PM - 10/18/2021 2:00:00 PM
10/18/2021 2:00:00 PM - 10/31/2021 3:00:00 PM