- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Achizioținarea produselor alimentare conform necesităților IMSP Spitalul de Stat pentru semestrul I anului 2022 (fructele, legume, ouă de la 01.01.2022 pînă la 31.03.2022)
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Carne de vita categoria I
Categoria I,pe os proaspat racita, GOST 779-55. Orele 8-15 o data in saptamina
Lot name : Carne depui broiler categoria I, congelata în cutii
Pui cu fierbere rapida,cenatuiti,categoria I,congelata in cutii, HG nr.520 din 22.06.2010. Orele 8-15 2 ori in saptămîna
Lot name : Oua dietice de găină cu coajă proaspete cu masa nu mai mică de 54 gr.
Cu coajă proaspete cu masa nu mai mică de 54 gr. HG nr.1208 din 27.10.2008. Orele 8-15 o data in saptamina
Lot name : Pește congelat Hec Hubbsi fără cap
Fără cap , Gost 31339 HG din 2006 , Orele 8-15 o data in saptamina
Lot name : Lapte pasterizat 2,5% % în pachet de polietilenă 1l
2,5% în pachet de polietilenă 1l. HG nr.611 din 05.07.2010, Orele 8-9 zilnic
Lot name : Chefir 2,5% în pachet de polietilenă 0,5l
2,5% în pachet de polietilenă 0,5l , HG nr.611 din 05.07.2010 ,Orele 8-9 zilnic
Lot name : Lapte integral concentrat cu zahar 8,5% grăsime
8,5% grăsime,în borcane de 380gr., HG nr.611 din 05.07.2010 ,Orele 8-15 o data in saptamina
Lot name : Brînză proaspătă de vaci 9%grăsime în pachet de polietilenă- 0,5 kg
9%grăsime în pachet de polietilenă- 0,5 kg , HG nr.611 din 05.07.2010,Orele 8-9 zilnic
Lot name : Smintînă pahare 20%,
Pahare ,20%, HG nr.611 din 05.07.2010, Orele 8-9 zilnic
Lot name : Unt din smîntînă dulce nesărat,72,5% în ambalaj 10 kg
Din smîntînă dulce nesărat,72,5% cu grăsimi animaliere fără adaos de grăsimi vegetale în ambalaj 10 kg, HG nr.611 din 05.07.2010,Orele 8-9 de 2ori în săptămînă
Lot name : Unt din smîntînă dulce nesărat,72,5% în ambalaj 0,2 kg
Din smîntînă dulce nesărat,72,5% cu grăsimi animaliere fără adaos de grăsimi vegetale în ambalaj 0,2 kg, HG nr.611 din 05.07.2010,Orele 8-9 de 2ori în săptămînă
Lot name : Cașcaval cu cheag tare 50% ambalat în vid
Cu cheag tare 50% ambalat în vid , SM 218 2001,HG 611,Orele 8-9 o data in saptamina
Lot name : Pâine din faină secara 0,6 kg
0,6 kg din făină grâu calitate I, feliat,ambalat, HG 775 din 03.07.2007, Orele 8-9 zilnic
Lot name : Pîine cu tarite 0,45 kg
0,45 kg din faină de tărîța, ambalat, feliat, HG 775 din 03.07.2007, Orele 8-9 zilnic
Lot name : Franzelă alba 0,45 kg
0,45 kg din făină grâu calitate secara, feliat,ambalat, HG 775 din 03.07.2007, Orele 8-9 zilnic
Lot name : Făină de grîu de 2 kg
Calitatea superioară ambalaj de 2kg, GOST 26791-89, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Fidea sorturi tari de grîu gr.A, ambalaj de 5 kg
Calitatea superioară ,ambalaj de 5 kg, GOST HG 775 din 03.07.2007, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Cornișoare paste făinoase gr.A, calitatea I, ambalaj în cutii de 5 kg
Calitatea I ,ambalaj în cutii de 5 kg gr.A, HG 775 din 03.07.2007, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Covrigei cu mac în pachet 0,5 kg
HG 775 din 03.07.2007, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Covrigei cu tarîte în pachet 0,5 kg
HG 775 din 03.07.2007, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Biscuiți
Ambalați în cutii, SM DSTU 3781 2005 HG 520 din 22.06.2010 Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Turte dulci
Ambalate în cutii, GOST 15810-96 HG 520 din 22.06.2010,Orele 8-15 o data în săptămînă
Lot name : Crupe de arpacaș în ambalaj de 1 kg
În ambalaj de 1 kg, HG 520 din 22.06.2010, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Crupe de grîu sfărîmate în pachete 1 kg
Sfărîmate în pachete 1 kg, GOST 276-60, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Crupe de porumb în ambalaj de 1 kg
În ambalaj de 1 kg, calitatea superioara Malai Extra, HG 520 din 22.06.2010, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Crupe de orz în ambalaj de 1 kg
În ambalaj de 1kg, HG 520 din 22.06.2010, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Crupe de mei în pachete 1 kg
În pachete 1 kg, TУУ 158-00954544-002-2005 Ucraina GOST 572-60 HG nr.520 din 22.06.2013, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Crupe de griș în ambalaj1kg
Calitatea superioară în ambalaj1kg, HG nr.520 din 22.06.2013, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Fulgi de ovăs/Hercules/ în pachet 0,5 kg – 1 kg, calitatea superioara
În pachet 0,5 kg - 1 kg, HG nr.520 din 22.06.2013, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Orez șlefuit rotund întreg ambalat în pachet 1kg
Slefuit rotund întreg,calitatea superioară,ambalat în pachet 1kg, GOST 6292-93 HG nr.520 din 22.06.2010, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Hrișcă ambalată în pacete 1kg
Din boabe întregi de fierbere rapidă,ambalată în pacete 1kg , HG nr 202 din 11.01.2009, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Mazăre uscată șlefuită întreagă în pachete 1 kg
Întreagă în pachete 1 kg, SF PT MD 67-38869887-003 2005, Orele 8-15 o data în 3 luni
Lot name : Mazăre conservată în borcane 700 gr.
Cu bob zbîrcit ambalată în borcane 700 gr.cal.superioară, GOST 15842-90 SM 8947 2006, Orele 8-15 o data în 3 luni
Lot name : Sare iodată în pachete 1kg
În pachete 1kg , Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Sare gemă calitatea I în saci
Calitatea I în saci,Orele8-15 o data în lună
Lot name : Sare de lămâie 50gr,ambalat pachet polietilenă
50gr,ambalat pachet polietilenă, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Amidon în pachet de polietilenă 0,5 kg
Ambalat în pachet de polietilenă 0,5 kg, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Vanilină În ambalaj de hîrtie a câte 0,02 gr.
În ambalaj de hîrtie a câte 0,02 gr., Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Piper negru boabe
Ambalat în pachet de polietilenă 0,1 kg, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Pastă de tomate 25%
25%,calitatea superioară,borcane 500 gr., SM 247 2004,SM 248, Orele 8-15 o data în 3 luni
Lot name : Oțet 9%
9% în sticle de 1 litru, HG 1403 din 09.02.2008, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Ulei de floarea soarelui
rafinat deodorizat,sticle de 1,0 litri, GOST 1129-93 HG nr.434 din 27.05.2010, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Zahar tos în ambalaj de 1 kg
Din sfeclă de calitate standart în saci a cîte 50 kg, HG 774 din 03.07.2007, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Drojdie
Presată în ambalaj de 100 gr., HG 520 din 22.06.2010, Orele 8-15 o data în săptămînă
Lot name : Ceai natural negru
Frunze ambalat în cutii de 100-200 gr. , HG 206 din 11.03.2009, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Fructe uscate neafumate în asortiment/mere,pere,prune,vișine/
În saci 5.0-20.0 kg, HG 153/29 din 29.12.2007 GOST 1994-93, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Mere
Proaspete, Orele 8-15 o data în săptămînă
Lot name : Suc de mere (limpezit, natural)
Tetrapac 1 L Orele 8-15 o data în săptămînă
Lot name : Suc de roșii (natural)
Tetrapac 1 L Orele 8-15 o data în săptămînă
Lot name : Usturoi
Legume calitative nestricate Nealterat, Orele 8-15 o data în săptămînă
Lot name : Verdeață
Legume calitative nestricate Nealterată, Orele 8-15 o data în săptămînă
Lot name : Cartofi
Legume calitative nestricate Nealterați, în saci, Orele 8-15 2 ori în săptămînă
Lot name : Varză
Legume calitative nestricate Nealterață , în saci, Orele 8-15 2 ori în săptămînă
Lot name : Ceapă
Legume calitative nestricate Nealterață , în saci, Orele 8-15 2 ori în săptămînă
Lot name : Morcov
Legume calitative nestricate Nealterați, în saci, Orele 8-15 2 ori în săptămînă
Lot name : Sfeclă
Legume calitative nestricate Nealterață , în saci, Orele 8-15 2 ori în săptămînă
Lot name : Frunze de dafin
În pachete 0,1 kg, Orele 8-15 o data în lună
Lot name : Lămîii
Legume calitative nestricate Nealerate,proaspete, Orele 8-15 2 ori în săptămînă
Lot name : Soda de masa
În pachete de 0,5 kg, o dată în lună
Lot name : Conserve de pește
Naturală cu adaus de ulei, în cutii, GOST 13865-2000 o dată în lună
Lot name : Peltea - jeleu concentrat
În poachete de 0,2 kg,SF 10.8-2727321311-004:2016 o dată în lună
Procurement procedure documents
-
Award documentation
10/15/2021 8:35:27 AM
04.10.2021 11:56
Response to clarification: Am incarcat,
Bid evaluation
Estimated value without VAT10/4/2021 11:36:49 AM - 10/19/2021 12:00:00 PM
10/19/2021 12:00:00 PM - 11/1/2021 10:00:00 AM