- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Aparate de aer condiționat, inclusiv demontarea și montarea
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Aparate de aer condiționat, inclusiv demontarea și montarea
Aparate de aer condiționat, inclusiv demontarea și montarea
Procurement procedure documents
04.10.2021 12:10
Response to clarification: Bună ziua! Art. 37, pct 6 din Legea 131/2015 privind achizițiile publice, permite indicarea echivalentului cum și s-a făcut în Invitația de participare. Articolul 37. Regulile privind descrierea bunurilor, lucrărilor şi serviciilor (6) Specificaţiile tehnice nu vor face referinţă la o anumită marcă comercială sau la un anumit agent economic, la un brevet, o schiţă sau un tip de bunuri, de lucrări şi de servicii, nu vor indica o origine concretă, un producător sau un operator economic concret. În cazul în care nu există un mod suficient de exact de expunere a cerinţelor faţă de achiziţie, iar o astfel de referinţă este inevitabilă, caracteristicile vor include cuvintele "sau echivalentul".
Bid evaluation
Estimated value without VAT10/4/2021 11:10:21 AM - 10/8/2021 10:00:00 AM
10/8/2021 10:00:00 AM - 10/13/2021 10:00:00 AM