- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
„Achiziţionarea imunoglobulinei antirabice și vaccinului antirabic pentru anul 2022”( Repetat 1).
„Achiziţionarea imunoglobulinei antirabice și vaccinului antirabic pentru anul 2022”( Repetat 1).
„Achiziţionarea imunoglobulinei antirabice și vaccinului antirabic pentru anul 2022”( Repetat 1).
Information about the contracting authority
Name
CENTRUL PENTRU ACHIZITII PUBLICE CENTRALIZATE IN SANATATE
Fiscal code / IDNO
1016601000212
Address
MD-2009,
MOLDOVA,
locality,
mun.Chişinău,
MD-2009, Republica Moldova, Chişinău str. Cosmescu 3
Web site
--------
Contact
Tender information
Date of publishing
9/30/2021 3:02:12 PM
Last edited
10/18/2021 12:50:11 PM
MTender ID
CPV code
33600000-6
-
Produse farmaceutice
Procedure type
Open tender
Evaluation criteria
Lowest price
Bid lot list
Lot name : Vaccin antirabic 2.5UI/doză + Imunoglobulină antirabică din ser ecvin
Vaccin antirabic 2.5UI/doză + Imunoglobulină antirabică din ser ecvin
Lot name : Vaccin antirabic 2.5U/doză + Imunoglobulină antirabică umană
Vaccin antirabic 2.5U/doză + Imunoglobulină antirabică umană
Status
The procedure did not take place
Estimated value
1131600 MDL
ID
1681d4d3-cbb9-4cd0-8a03-a4fe7973cfab
Procurement procedure documents
Documentatia standard din 03.11.2021.semnat
Documentația Standard
Award documentation
10/18/2021 12:50:11 PM
Documentația standard.semnat din 18.10.2021
Documentația Standard
Award documentation
11/4/2021 2:33:37 PM
Anunt de participare.semnat din 18.10.2021
Anunț de particpare
Award documentation
10/18/2021 12:50:11 PM
În lista vaccinelor precalificate OMS se regăsesc câteva vacine cu volumul solventului diferit (0,5ml și 1ml).
De exemplu pentru produsul original Verorab (pe site oficial OMS), solventul are volumul 0,5ml.
Pentru mărirea concurenței și accesul la vaccin calitativ precalificat OMS, cerem modificarea cerinței către solvent din 1ml în 0,5ml-1ml.
18.10.2021 11:34
Response to clarification: Bună ziua, Vor fi operate modificări ale caietului de sarcini. Mulțumim.
Având în vedere că lotul prevede prezentarea ofertei atât pentru vaccin, cât și pentru imunoglobulină.
Si de asemenea, pentru marirea concurentei, acceptarea în loc de Imunoglobulină antirabică din ser ecvin cu titrul de anticorpi specifici nu mai puțin de 150 UI/ml –
în Imunoglobulină antirabică din ser ecvin sau uman cu titrul de anticorpi specifici nu mai puțin de 100 UI/ml.
18.10.2021 11:37
Response to clarification: Bună ziua, Vor fi operate modificări. Mulțumim.
Lot name : Vaccin antirabic 2.5UI/doză + Imunoglobulină antirabică din ser ecvin
1131600 MDL
Status
Bid evaluation
Estimated value without VAT
1,131,600.00
MDL
Clarification period:
9/30/2021 4:19:45 PM - 10/20/2021 2:30:00 PM
9/30/2021 4:19:45 PM - 10/20/2021 2:30:00 PM
Bidding period:
10/20/2021 2:30:00 PM - 11/15/2021 11:00:00 AM
10/20/2021 2:30:00 PM - 11/15/2021 11:00:00 AM