- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Achiziționarea medicamentelor necesare pentru realizarea Programului Național de Combatere a Hepatitelor virale B, C și D pentru anul 2022, repetat.
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Medicamente pentru tratamentul Hepatitei virale C varianta I (genotip – 1, 2, 3, pangenotipic)
Medicamente pentru tratamentul Hepatitei virale C varianta I (genotip – 1, 2, 3, pangenotipic)
Lot name : Entecavirum 1 mg
ATC J05AF10. Forma farmaceutica Comprimate. Mod de administrare per os. Unitatea de masura comprimat. Se acceptă medicamente autorizate și neautorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel initial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). **În cazul ofertării unui medicament neautorizat în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor), operatorul economic participant va prezenta suplimentar următoarele documente: 1. Certificat GMP – copie – în limba de stat sau rusă sau engleză (confirmat prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului); 2. Dovada autorizării medicamentului ofertat: - de către Agenția Europeană a Medicamentului (EMA) – sau în cel puțin una dintre țările Spațiului Economic European sau în cel puțin una dintre următoarele țări: Elveția, SUA, Canada, Australia, Japonia sau – în țara de origine. În calitate de dovadă se va prezenta Certificatul Produsului Farmaceutic (CPP) (valabil la momentul deschiderii ofertelor) sau Certificatul de înregistrare al medicamentului în țara de origine (se acceptă extrasul de pe site-ul oficial al autorității competente) (confirmat prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). Denumirea și specificațiile tehnice ale medicamentului ofertat și denumirea producătorului/ deținătorului certificatului de înregistrare și originea acestuia vor fi identice atît în Specificația tehnică F 4.1 și Specificația de preț F 4.2, cît și în documentele prezentate. Termenul de livrare: I tranșă – Decembrie 2022.
Status
Estimated value
ID
Lot name : Peginterferonum alfa-2a 135 mcg
ATC L03AB11. Forma farmaceutica Sol. inj. in seringa preumpluta. Mod de administrare s/cutan. Unitatea de masura seringa preumpluta. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel initial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). Termenul de livrare: I tranșă – Februarie 2022.
Status
Estimated value
ID
Procurement procedure documents
Specificații de preț F4.2
Technical specifications
9/29/2021 4:39:52 PM
Specificații tehnice F4.1
Technical specifications
9/29/2021 4:39:52 PM
No questions posted
Bid evaluation
Estimated value without VAT9/29/2021 4:39:52 PM - 10/9/2021 10:00:00 AM
10/9/2021 10:00:00 AM - 11/1/2021 11:00:00 AM