- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
achiziționarea reactivelor de laborator pentru 2022
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Lotul 1. Analizator hematologic automat ADVIA 2120
Lotul 1. Analizator hematologic automat ADVIA 2120
Status
Estimated value
ID
Lot name : Lotul 2. Analizator semiautomat ,,Mindray”MW-12A
Lotul 2. Analizator semiautomat ,,Mindray”MW-12A
Status
Estimated value
ID
Lot name : Lotul 3. Analizatorul hematologic automat SYSMEX XT-2000i
Lotul 3. Analizatorul hematologic automat SYSMEX XT-2000i
Status
Estimated value
ID
Lot name : Lotul 4. Analizatorul hematologic automat SYSMEX XS-1000i
Lotul 4. Analizatorul hematologic automat SYSMEX XS-1000i
Status
Estimated value
ID
Lot name : Lotul 5. Analizator hematologic automat SYSMEX XP-300
Lotul 5. Analizator hematologic automat SYSMEX XP-300
Status
Estimated value
ID
Lot name : Lotul 6 Analizatorrul cu chemiluminiscenta Immulite 200Xpi Siemens
Lotul 6 Analizatorrul cu chemiluminiscenta Immulite 200Xpi Siemens
Status
Estimated value
ID
Lot name : Lotul 7. Investigatii clinice generale, hematologice si citologice
Lotul 7. Investigatii clinice generale, hematologice si citologice
Status
Estimated value
ID
Lot name : Lotul 8. Expres teste diagnostice pentru analiza de rutina a urinei
Lotul 8. Expres teste diagnostice pentru analiza de rutina a urinei
Status
Estimated value
ID
Lot name : Lotul 9 Analizator de urina Mission U-500
Lotul 9 Analizator de urina Mission U-500
Status
Estimated value
ID
Lot name : Lotul 10. Reactivi chimici p/u analize de rutina
Lotul 10. Reactivi chimici p/u analize de rutina
Status
Estimated value
ID
Lot name : Lotul 11. Veselă şi articole ostensila
Lotul 11. Veselă şi articole ostensila
Status
Estimated value
ID
Lot name : Lotul 12. Reagenţi Secţia bacteriologică.
Lotul 12. Reagenţi Secţia bacteriologică.
Status
Estimated value
ID
Lot name : Lotul 13. Veselă de laborator Secţia bacteriologică
Lotul 13. Veselă de laborator Secţia bacteriologică
Status
Estimated value
ID
Lot name : Lotul 14. Set imunologic pentru expres diagnostica
Lotul 14. Set imunologic pentru expres diagnostica
Status
Estimated value
ID
Lot name : Lotul 15. Analizator biochimic-automat Architect C 8000
Lotul 15. Analizator biochimic-automat Architect C 8000
Status
Estimated value
ID
Lot name : Lotul 16. Analizator biochimic Stat-Fax 1904
Lotul 16. Analizator biochimic Stat-Fax 1904
Status
Estimated value
ID
Lot name : Lotul 17. Analizator bacteriologic VITEC 2 GN
Lotul 17. Analizator bacteriologic VITEC 2 GN
Status
Estimated value
ID
Lot name : Lotul 18. Cuagulometru automat C 3100
Lotul 18. Cuagulometru automat C 3100
Status
Estimated value
ID
Lot name : Lotul 19. Analizatorul imunologic AFIAS-6
Lotul 19. Analizatorul imunologic AFIAS-6
Status
Estimated value
ID
Lot name : Lotul 20. Reactivi pentru analizator ionoselectiv Diamond Smartlyte Plus, sistem inchis
Lotul 20. Reactivi pentru analizator ionoselectiv Diamond Smartlyte Plus, sistem inchis
Status
Estimated value
ID
Procurement procedure documents
29.09.2021 12:55
Response to clarification: Buna ziua! Modificat. Va multumim! O zi reusita!
29.09.2021 14:05
Response to clarification: Buna ziua! Va rugam sa vedeti anuntul modificat. O zi reusita
01.10.2021 09:55
Response to clarification: Buna dimineata! Suportului stiintific presupune suportul post-vinzare a ofertantului pe partea de aplicatii de catre persoane instruite si anume punerea in lucru, calibrare, control, verificare, etc. precum si sprijinul acestuia de la producator in ceia ce priveste unele situatii de interpretarea, corelare a rezultatelor sau situatii stricte legate de reactivi (ex: rezultate care nu se incadreaza in limitele controlului, rezultate incerte, fals negative, interferente, etc. ) cu posiblitatea inlocuirii acestora la producator in baza reclamatiilor aparute. Va multumim. O zi reusita
01.10.2021 09:09
Response to clarification: Buna dimineata! Certificatele de instruire a personalului eliberata de producator sau alt organizm autorizat de acesta se vor prezenta la analizatoarele de tip inchis:Advia 120, Sysmex XT-2000i,Sysmex XP-300, Immulite 2000, Arhitect C-8000, Vitec -2, Cuagulometru automat C-3100. Va multumim. O zi reusita.
01.10.2021 12:40
Response to clarification: Buna ziua! îndeplinirea criteriului privind capacitatea tehnică și/sau profesională conform art. 18, lit. din Legea 131/2015, adica, ca adaptarea, calibrarea metodelor la analizator, controlul, corelarea, interpretarea rezultatelor sa fie facuta conform indicatiilor producatorului este necesar sa prezentati certificatul de instruire a personalului eliberat de producatorul echipamentului sau de la un alt organism (ex : companii specializata in acest domeniu) care este autorizat sau recunoscut de producator ca ar fi in masura sa indeplineasca intocmai aceste proceduri pentru modelul dispozitivului dat.
02.10.2021 18:21
Response to clarification: Buna seara! Exemplu de un astfel de organism - companii specializata in acest domeniu, Cit priveste felul cum trebuie sa demonstrati ca acest organism este sau nu autorizat/recunoscut, prezentati orice documente care dovedesc acest lucru. De exemplu se poate de prezentat autorizatia sau o scrisoare de la producator in care se recunoaste ca acel organism (companie, structura, ect) de la care detineti certificatul de instruire pentru personal este in masura sa efectueze procedurile mai sus numite la modelul dispozitivului dat conform indicatiilor sale. Va multumim. Weekend minunat!!!!
06.10.2021 13:03
Response to clarification: Buna ziua! Stimate operator economic, urmeaza sa efectuam modificari. Va multumim. O zi reusita.
Canceled procedure
Estimated value without VAT9/29/2021 12:27:58 PM - 10/15/2021 9:00:00 AM
10/15/2021 9:00:00 AM - 10/20/2021 9:00:00 AM