- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Achiziționarea medicamentelor necesare pentru realizarea Programului Național de Combatere a Hepatitelor virale B, C și D pentru anul 2022 (Peginterferon 180mg)
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Peginterferonum alfa-2a 180 mcg, ATC L03AB11. Forma farmaceutica Sol. inj. Mod de administrare s/cutan. Unitatea de masura flacon+seringă. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel initial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). Termenul de livrare: I tranșă – Februarie 2022.
Peginterferonum alfa-2a 180 mcg, ATC L03AB11. Forma farmaceutica Sol. inj. Mod de administrare s/cutan. Unitatea de masura flacon+seringă. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel initial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). Termenul de livrare: I tranșă – Februarie 2022.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 3:00:00 AM Till 2/28/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 11/5/2021 3:00:00 PM
Lot name : Peginterferonum alfa-2a 180 mcg, ATC L03AA04. Forma farmaceutica Sol. inj. in seringa preumpluta. Mod de administrare s/cutan. Unitatea de masura seringa preumpluta. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel initial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). Termenul de livrare: I tranșă – Februarie 2022.
Peginterferonum alfa-2a 180 mcg, ATC L03AA04. Forma farmaceutica Sol. inj. in seringa preumpluta. Mod de administrare s/cutan. Unitatea de masura seringa preumpluta. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). *Ofertantul va prezenta o declarație prin care se garantează că termenul de valabilitate restant (la momentul livrării) al medicamentelor va constitui nu mai puțin de 60% din cel initial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de 2 ani și mai mult și nu mai puțin de 80% din cel inițial pentru medicamentele cu un termen total de valabilitate de pînă la 2 ani (confirmată prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului). Termenul de livrare: I tranșă – Februarie 2022.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 1/1/2022 3:00:00 AM Till 2/28/2022 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 11/5/2021 3:18:30 PM
Procurement procedure documents
Model contract
Technical specifications
9/28/2021 9:44:47 AM
Anut participare emnat
Technical specifications
9/28/2021 9:59:14 AM
No questions posted
The procedure did not take place
Estimated value without VAT9/28/2021 9:44:47 AM - 10/12/2021 10:00:00 AM
10/12/2021 10:00:00 AM - 11/4/2021 11:00:00 AM