- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
„Amenajarea teritoriului prin pavarea și dispunerea curții interioare a instituției educației timpurie Nr.3 din str.Bulgară,98 mun. Bălți”, conform necesităților DÎTS a Primăriei mun.Bălți
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : „Amenajarea teritoriului prin pavarea și dispunerea curții interioare a instituției educației timpurie Nr.3 din str.Bulgară,98 mun. Bălți”, conform necesităților DÎTS a Primăriei mun.Bălți
„Amenajarea teritoriului prin pavarea și dispunerea curții interioare a instituției educației timpurie Nr.3 din str.Bulgară,98 mun. Bălți”, conform necesităților DÎTS a Primăriei mun.Bălți; Contract pe 2 ani - a.2021 – 1 876 289,17 / 2 251 547,00 a.2022 – 2 825 069,17 / 3 390 083,00
Procurement procedure documents
documentatia standard
Award documentation
9/21/2021 5:25:37 PM
documetatia standard - formulare
Award documentation
9/21/2021 5:25:37 PM
anunt de participare
Award documentation
9/22/2021 11:32:50 AM
garantia pentru oferta - rechizitele autoritatii contractante
Award documentation
9/27/2021 3:37:09 PM
deviz 2-1-1 corectat
Award documentation
9/27/2021 5:21:47 PM
deviz 2-1-1 - Forma nr.5 - actualizat
Award documentation
10/1/2021 2:42:55 PM
deviz 2-1-1 - Forma nr.5 - actualizat
Award documentation
10/1/2021 2:42:55 PM
27.09.2021 17:15
Response to clarification: Am solicitat clarificări de la firma de proiectare: Volumele lucrărilor sunt: poziția 9 — 29,6t, p.10 —29,6t, p.10 -29,6t.
27.09.2021 15:38
Response to clarification: Este anexat documentul cu rechizitele bancare pentru a efectua transferul garanției pentru ofertă.
01.10.2021 14:21
Response to clarification: Parametrii tehnici pentru pavaj si dale de cauciuc îi regăsiți în PROIECTUL anexat, mapa PLAN GENERAL. Se solicită pavaj vibropresat, tip ”cărămidă” de diferită grosime. Culoarea pavajului se va coordona cu șeful instituției de educație timpurie la etapa lucrărilor.
01.10.2021 14:12
Response to clarification: Este anexat devizul 2-1-2 (forma nr.5) ]n format actualizat. S-a constatat eroarea firmei de proiectare.
01.10.2021 14:11
Response to clarification: Este anexat devizul 2-1-2 (forma nr.5) ]n format actualizat. S-a constatat eroarea firmei de proiectare.
01.10.2021 14:11
Response to clarification: Este anexat devizul 2-1-2 (forma nr.5) ]n format actualizat. S-a constatat eroarea firmei de proiectare.
06.10.2021 09:07
Response to clarification: Stimați agenți economici! Clarificările Dvs. au fost înaintate firmei de proiectare SRL ”GEO-CAD-PROIECT”. Au fost oferite următoarele răspunsuri: 1. ”Проект прошел проверку в Государственной службе проверок и экспертиз, после чего в него не в праве вносить коррективы. Офертанту следует обратиться в госструктуру, проверившую проект.” 2.”Посмотрите, пожалуйста, " проблемные" расценки в winnсмете (форму №5), там указаны все потребности в материалах, в ресурсах по этим расценкам. Сметой проектной организации определена корректная цена на эти виды работ. Пропуск потребности некоторых материалов в переданной вам форме №5 мог быть вызван сбоем в работе программы, в результате некорректной передачи по электронной почте или другими причинами. Ещё раз, неотражение потребности в материалах, в указанных экономическим агентом позициях, не изменит стоимость этих работ, т.к. стоимость самих материалов в расценке учтена. ” Reieșind din cele espuse, Vă rugăm să întocmiți formularele de deviz 7, 5, 3 în conformitate cu formularul nr.1 anexat (cu completări la pct.9, 10, 11 din devizul 2-1-1 și completări în devizul 2-1-2).
Bid evaluation
Estimated value without VAT9/21/2021 5:25:37 PM - 10/8/2021 9:07:44 AM
10/8/2021 9:07:44 AM - 10/16/2021 9:07:44 AM