- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Legume, fructe, ouă de pasăre pentru instituţiile de educație timpurie (IET) pe perioada trimestrului IV al a. 2021, conform necesităților DÎTS a Primăriei mun. Bălți
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Lotul – 1 Cartofi
Tuberculi întregi, curați, uscaţi, necontaminaţi, sănătoşi, fără atacuri de boli sau insecte care să le facă improprii consumului, fără urme vizibile de substanţe străine; Cu diamnetrul nu mai mic de 8 cm. Saci calitativi de mărime medie, (plasă 30 kg) HG 929 din 31.12.2009
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 10/4/2021 3:00:00 AM Till 12/31/2021 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/29/2021 11:00:00 AM
Lot name : Lotul – 2 Varză albă proaspătă
Căpăţini proaspete, întregi, sănătoase, curate, pe deplin formate, tipice soiurilor botanice după culoare şi formă, fără atacuri de boli sau insecte care să le facă improprii consumului, fără urme vizibile de substanţe străine. Calibru căpățânei de la 1,5 – 2,0 kg. Saci calitativi de mărime medie, (plasă 30 kg) HG 929 din 31.12.2009
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 10/4/2021 3:00:00 AM Till 12/31/2021 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/29/2021 11:18:30 AM
Lot name : Lotul – 3 Conopida
Căpăţini proaspete, întregi, sănătoase, curate, pe deplin formate, tipice soiurilor botanice după culoare şi formă, fără atacuri de boli sau insecte care să le facă improprii consumului, , fără urme vizibile de substanţe străine. Cu capățina nu mai mică de 1kg. Ambalata în cutii de carton cu respectarea cerințelor obligatorii de etichetare. Lăzi. Mărime medie HG nr.929 din 31.12.2009
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 10/4/2021 3:00:00 AM Till 12/31/2021 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/29/2021 11:37:00 AM
Lot name : Lotul – 4 Morcov proaspăt
Rădăcina roșu-portocalie, de formă alungit-conică, cu vârf rotunjit, lungimea 18-20 cm, masa 80-140 g. Proaspătă, întreagă, sănătoasă, curată, fără vătămări cauzate de insecte dăunătoare, fără umeditate excesivă la suprafață. Saci calitativi de mărime medie, (plasă 30 kg) HG 929 din 31.12.2009
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 10/4/2021 3:00:00 AM Till 12/31/2021 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/29/2021 11:55:30 AM
Lot name : Lotul – 5 Sfeclă roşie proaspătă
Rădăcina cilindrică, cu masa de 200-600 g, lungimea 16-20 cm. Miezul de culoarea roșu intens, fără inele, suculent, dulce. Proaspătă, întreagă, sănătoasă, curată, fără vătămări cauzate de insectele dăunătoare, fără umeditate excesivă la suprafața. Saci calitativi de mărime medie, (plasă 30 kg) HG 929 din 31.12.2009
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 10/4/2021 3:00:00 AM Till 12/31/2021 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/29/2021 12:14:00 PM
Lot name : Lotul – 6 Ceapă proaspătă calitatea întîi
Bulbii de ceapă trebuie să fie: intacţi, sănătoşi, fără atacuri de boli sau insecte care să le facă improprii consumului, curaţi, fără urme vizibile de substanţe străine, suficient de uscați în stadiul de utilizare prevăzut (cel puțin primile starturi exterioare ale învelișului și tulpinile trebuie să fie complet uscate), fără umeditate excesivă la suprafață. Cu mărimea nu mai mică de 5 cm. Saci calitativi de mărime medie, (plasă 30 kg) SM 243: 2004
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 10/4/2021 3:00:00 AM Till 12/31/2021 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/29/2021 12:32:30 PM
Lot name : Lotul 7 - Ouă categoria A, Greutate M
Marime medie: de la 53 la 63 g exclusiv (coaja ouălor de găină destinate pentru consum alimentar trebuie să fie nevătămată şi curată; ouăle de găină vor fi marcate prin indicarea pe coaja fiecăruia a datei ouatului. Ouăle din categoria A poartă codul producătorului şi data ouatului.Ouăle de găină la livrare trebuie să fie însoţite de certificatul veterinar şi eticheta să cuprindă următoarea informaţie: 1. Denumirea întreprinderii avicole-producătoare; 2. Categoria, clasa ouălor; 3. Data ouatului[ziua, luna, anul]; 4. Termenul de valabilitate [zile]) Cutii speciale HG 1208 din 27.10.2008
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 10/4/2021 3:00:00 AM Till 12/31/2021 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/29/2021 12:51:00 PM
Lot name : Lotul – 8 Bostan (dovleac)
De formă ovoidală de culoare portocaliu intens. Pulpa fructului densă, suculentă și cu gust dulce. Mărimea medie de la 2.0-5,0 kg. Cutii de carton. Mărime medie HG 929 din 31.12.2009
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 10/4/2021 3:00:00 AM Till 12/31/2021 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/29/2021 1:09:30 PM
Lot name : Lotul – 9 Mere, categoria „Extra”, culoarea b
Merele din această categorie trebuie să fie de bună calitate şi caracteristice pentru soiul respectiv, care cuprinde o clasificare în funcţie de colorit şi rugozitate; 1/3 din suprafaţa totală de culoare roşie mixtă în cazul grupului de culoare B; calibrul minim este de 60 mm, în cazul în care se determină după diametru, şi de 90 g, dacă se determină după greutate. Lăzi HG 929 din 31.12.2009
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 10/4/2021 3:00:00 AM Till 12/31/2021 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/29/2021 1:28:00 PM
Lot name : Lotul – 10 Banane categoria „Extra”
Bananele încadrate în această clasă trebuie să fie de calitate superioară. Fructele nu trebuie să prezinte defecte, cu excepţia unor uşoare pete superficiale care nu acoperă mai mult de 1-2 cm din suprafaţa fructului, cu condiţia ca acestea din urmă să nu afecteze aspectul general al mănunchiului sau al ciorchinelui, calitatea, capacitatea de păstrare sau prezentarea coletului. Lungimea minima a fructului este de 14 cm. Lăzi. Mărime medie HG 929 din 31.12.2009
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 10/4/2021 3:00:00 AM Till 12/31/2021 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/29/2021 1:46:30 PM
Lot name : Lotul – 11 Lămâie
Categoria „Extra” (diametrul 63-72 mm) – produsele trebuie să fie de calitate superioară. Ca formă, aspect exterior, dezvoltare şi culoarea trebuie să fie specifice soiului şi/sau tipului comercial şi nu trebuie să prezinte defecte. Lăzi. Mărime medie HG 929 din 31.12.2009
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 10/4/2021 3:00:00 AM Till 12/31/2021 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/29/2021 2:05:00 PM
Lot name : Lotul – 12 Caise uscate fără sâmburi
Caise uscate întregi fără sîmburi – fructe netăiate cu deteriorări mecanice şi formă în funcţie de modul de îndepărtare a sîmburelui. Culoare galben deschis, galben, galben- oranj; oranj şi oranj închis. Ambalate industrial de la producator in pachete / cutii a cate 0,400-0,500 kg, descrierea produsului imprimat pe ambalaj. Pachete / cutii a câte 0,400-0,500 kg HG nr.1523 din 29.12.2006
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 10/4/2021 3:00:00 AM Till 12/31/2021 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/29/2021 2:23:30 PM
Lot name : Lotul – 13 Prune uscate fără sâmburi
Prune uscate întregi fără sîmburi: neagre cu nuanţă albăstrie, neagră, maro închis, brună-roşcată, maro cu nuanţă brună-roşcată, maro deschis. Nu se admite gust şi miros străin şi impurităţi minerale organoleptice perceptibile. Umiditate ridicată (“gata pentru consum”). Starea fructelor trebuie să fie astfel, încît să suporte transportul şi manipularea la încărcare şi descărcare, pentru a ajunge în condiţii satisfăcătoare la locul destinaţiei. Ambalate industrial de la producator în pachete / cutii a câte 0,400-0,500 kg, descrierea produsului imprimat pe ambalaj. Pachete / cutii a câte 0,400-0,500 kg HG nr.1523 din 29.12.2006
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 10/4/2021 3:00:00 AM Till 12/31/2021 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/29/2021 2:42:00 PM
Lot name : Lotul – 14 Stafide
Soiuri apirene de culoare deshisă, boabele trebuie să fie potrivit de tari, cu pulpa elastică). Ambalate industrial de la producator în pachete a câte 0,100-0,200 kg, descrierea produsului imprimat pe ambalaj. Pachete / cutii a câte 0,100-0,200 kg HG nr.1523 din 29.12.2006
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 10/4/2021 3:00:00 AM Till 12/31/2021 3:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/29/2021 3:00:30 PM
Procurement procedure documents
Anunț de participare WORD
Award documentation
9/9/2021 3:56:44 PM
Anunț de participare PDF semnat
Award documentation
9/9/2021 3:56:44 PM
formulare,specificații tehnice și de preț,contract-model
Award documentation
9/9/2021 3:56:44 PM
No questions posted
Bid evaluation
Estimated value without VAT9/9/2021 3:56:44 PM - 9/20/2021 4:00:00 PM
9/20/2021 4:00:00 PM - 9/28/2021 9:00:00 AM