- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Lucrări de reparație capitală a Centrului de Instruire Rezina etajul II (or.Rezina, str.1 Mai 3/4)
Lucrări de reparație capitală a Centrului de Instruire Rezina etajul II
Lucrări de reparație capitală a Centrului de Instruire Rezina etajul II
Information about the contracting authority
Name
Direcția Situații Excepționale mun.Orhei
Fiscal code / IDNO
1006601001676
Address
3505,
MOLDOVA,
mun.Orhei,
Orhei,
str Eliberării 172/A/3
Web site
--------
Contact
Tender information
Date of publishing
9/9/2021 1:48:20 PM
Last edited
10/6/2021 2:13:52 PM
MTender ID
CPV code
45400000-1
-
Lucrări de finisare a construcţiilor
Procedure type
Price offers request
Evaluation criteria
Lowest price
Bid lot list
Lot name : Lucrări de reparație capitală a Centrului de Instruire Rezina etajul II (or.Rezina, str.1 Mai 3/4)
Lucrări de reparație capitală a Centrului de Instruire Rezina etajul II
Status
Canceled procedure
Estimated value
666666.67 MDL
ID
55d77bae-27de-4610-ad27-7a857a415f26
Procurement procedure documents
Spuneti va rog, „valoarea asta estimativa” a voastra, o luati din cap? Ori poate devizul asta are vreo 5 ani vechime. Cum mama naibii scoateti la licitatie obiecte fara un pic macar de actualizare, fara raport de verificare. Si inca ceva, oare nu e timpul sa se respecte legea? Oare valoarea estimativa nu ar trebui indicata cea adevarata? Ori vreti sa spuneti ca s-a calculat exact 666 666, 67 lei? Si la urma vreti concurenta sanatoasa? Stam cateva zeci de oameni si ne batem capu cum mama naibii sa facem devizu in fel si chip sa ne iasa corect in corelatie cu valoarea estimativa, dar ei se joaca cu munca oamenilor. Si cel mai grav e ca cineva de pe la fata locului are acces la sume reale, la documentatie reala. Uite asa.
15.09.2021 17:12
Response to clarification: În primul rînd acces la deviz nu are nimeni, la pregătirea ofertei luați în calcul prețurile reale de piața
Punctul 53: Incalzitor de apa electric, avind capacitatea de 80 l si greutatea de 44 kg montata pe console fixate in perete. - unde e incalzitoru? Incercati sa descifrati resursele sa vedeti. Ori daca incalzitorul e al beneficiarului mentionati asta. In aceasta pozitie avem doar lucrari de montare, dar insusi incalzitorul lipseste, deaceea ar fi corect sa ne explicati cum procedam.
15.09.2021 17:03
Response to clarification: La poz. 53 indicati numai cele indicate conform normelor, incalzitorul este a beneficiarului.
Usile in doua canaturi unde se vor folosi?
20.09.2021 08:28
Response to clarification: buna ziua! in interior
Добрый день, отсутствует список наименования работ (caiet de sarcini)
22.09.2021 07:50
Response to clarification: buna ziua! este prezent in documentele lotului
Status
Canceled procedure
Estimated value without VAT
666,666.67
MDL
Clarification period:
9/9/2021 2:45:28 PM - 9/22/2021 8:28:31 AM
9/9/2021 2:45:28 PM - 9/22/2021 8:28:31 AM
Bidding period:
9/22/2021 8:28:31 AM - 9/25/2021 12:28:31 PM
9/22/2021 8:28:31 AM - 9/25/2021 12:28:31 PM