- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Utilaj tehnologic pentru instituțiile subordonate DETS sectorului Buiucani
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Plita electrica cu 4 ochi si cuptor
Plită electrică cu 4 ochiuri și cuptor Corp din inox Cuptor confefctionat din inox Temperatura de lucru a plitei min. 400 C Ochi confectionati din fontă Dimensiuni ochi aproximatv 300*300mm Regim de temperatura cuptor 20-280 C Putere 16 kWt Dimesniuni aproximative 800*700*900 mm, in set 4 tave. Certificat de conformitate
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/30/2021 12:50:53 PM Till 12/30/2021 1:50:53 PM
Link to tender
Tender start
From 9/21/2021 11:00:00 AM
Lot name : Plita electrica cu 6 ochi si cuptor
Plită electrică cu 6 ochi și cuptor Corp din inox Cuptor confectionat din inox Temperatura de lucru a plitei min. 400 C Ochi confectionati din fontă Dimensiuni ochi aproximatv 300*300mm Putere ochi maxim 2,8 kWt Regulator de putere ochi 6 pozitii Putere cuptor maxim 4,8 kWt Regim de temperatura cuptor 20-280 C Dimesniuni cuptor aproximativ 540*530*300 Putere totala 21,6 kWt Dimesniuni aproximative 1100*700*900 mm, in set 4 tave. Certificat de conformitate
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/30/2021 12:50:47 PM Till 12/30/2021 1:50:47 PM
Link to tender
Tender start
From 9/21/2021 11:18:30 AM
Lot name : Dulap frigorific
Dulap frigorific, volum 500 l. Corp din metal vopsit Pozitionarea agregat - jos Regim de temperatura 0...+7˚С. Dimensiuni 550-600x750-800x2050-2100 mm, Putere max.- 0.2 kw/h. Izolatie minim 40 mm. Racire dinamica. Ventilator. Certificat de conformitate
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/30/2021 12:50:41 PM Till 12/30/2021 1:50:41 PM
Link to tender
Tender start
From 9/21/2021 11:37:00 AM
Lot name : Dulap de copt cu 2 nivele
Dulap de copt electric Nr. Camere -2 , Tip camere- demontabile Pe suport din metal Dimensiuni camera aproximative – 535*535*290mm Regim de temperatură – 20-270 C Timp necesar pentru încălzire cameră minim 30 minute Putere maxim 9.6 kW Tensiune 380V Dimensiuni aproximative – 840*840*1490mm Carcasa din inox Certificat de conformitate
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/30/2021 12:50:31 PM Till 12/30/2021 1:50:31 PM
Link to tender
Tender start
From 9/21/2021 11:55:30 AM
Lot name : Mixer de mînă cu tel
Mixer de mînă cu tel Viteza mărunțitorului variabilă - 2800-9500 rpm Volum posibil spre mărunțire - 20-40 lt Viteza telului variabilă - 300-900 rpm Volumul posibil prcesare tel - 5-20 lt Tub mixer din oțel inoxidabil și lamă placată cu titan Lamă triplă Putere 350 W Buton de siguranță Lungime mărunțitor - 300 mm Lungime tel - 205mm Diametru mixer - 97 mm Lungime totala maxima 640 mm Certificat CE
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/30/2021 12:50:26 PM Till 12/30/2021 1:50:26 PM
Link to tender
Tender start
From 9/21/2021 12:14:00 PM
Lot name : Mașină de tocat carne
Mașină de tocat carne Productivitate 300 kg / h Viteza șurubului este de 185 rpm. Un set de cuțite și bare cu unger complet Modelul este echipat cu un mecanism de acționare, un bol detașabil și funcția "Reverse", care permite eliberarea melcului la înfășurarea miezurilor fără dezasamblarea suplimentară a mașinilor. Corpul este din aluminiu, carcasa este din oțel inoxidabil. Putere instalată a motorului: 1,1 kW Tensiune 380 V Dimensiuni 560*520*420 mm Greutate (fără ambalaj) 42 kg Certificat CE
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/30/2021 12:50:20 PM Till 12/30/2021 1:50:20 PM
Link to tender
Tender start
From 9/21/2021 12:32:30 PM
Lot name : Mașină de tocat carne
Mașină de tocat carne Productivitate 150 kg / h Viteza șurubului este de 185 rpm. Un set de cuțite și bare cu unger complet Modelul este echipat cu un mecanism de acționare, un bol detașabil și funcția "Reverse", care permite eliberarea melcului la înfășurarea miezurilor fără dezasamblarea suplimentară a mașinilor. Corpul este din aluminiu, carcasa este din oțel inoxidabil. Putere instalată a motorului: 1,05 kW Tensiune 380 V Dimensiuni 535*415*490 mm Greutate (fără ambalaj) 26 kg Certificat CE
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/30/2021 12:50:16 PM Till 12/30/2021 1:50:16 PM
Link to tender
Tender start
From 9/21/2021 12:51:00 PM
Lot name : Mixer planetar 20 lt
Mixer planetar Volum bol minim 20 lt Dimensiuni bol aproximativ 320*270mm Capacitate incarcare faină minim 2kg Toate instrumentele de amestecare și vasul sunt din oțel inoxidabil. Corpul principal este acoperit cu pulbere electrostatică. 3 instrumente diferite pentru bătaie, amestecare, frământare Funcționează fără zgomot și vibrații. Variator mecanic de viteză. Mașina funcționează cu un sistem de control al variatorului modele trifazate cu viteză de 40-160 spe./min., Modele monofozate cu viteză de 55-160 spe./min. Cronometru 0-90 minute. Se oprește automat la sfârșitul timpului ajustat. Protecția de siguranță este controlată prin comutator. Putere 0,55 kWt Dimensiuni 605*640*985 mm Certificat CE
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/30/2021 12:50:11 PM Till 12/30/2021 1:50:11 PM
Link to tender
Tender start
From 9/21/2021 1:09:30 PM
Lot name : Masină de uscat rufe profesională 10-12 kg
Masină de uscat rufe profesională Capacitate de încărcare 10-12 kg Volum 190 lt Număr de programe - 3 Tehnologie de uscare: prin ventilare Blat emailat din portelan premium. Panou de acces frontal ușor detașabil. Ecran digital cu interacțiune foarte simplă. Ușă reversibilă extra mare. Tipul de control - electronic Putere 4,6 kW Rețea 230 V / 50 Hz Dimensiuni totale, mm 740*770*1160
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/30/2021 12:50:06 PM Till 12/30/2021 1:50:06 PM
Link to tender
Tender start
From 9/21/2021 1:28:00 PM
Lot name : Cintar marfar 30 kg
Cintar marfar Capacitate de citarire max. 30 kg Cea mai mică limită de cântărire, g 100 Intervalul scalei de verificare (e), g: 5/10 Discreție la citire (d), g: 5/10 Gama de temperatură de funcționare, оС: de la 0 la 40 Tensiunea de alimentare a bateriei, V: 6 Durata de viață a bateriei, h: 120 Dimensiunea platformei: 290 x 230
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/30/2021 12:50:01 PM Till 12/30/2021 1:50:01 PM
Link to tender
Tender start
From 9/21/2021 1:46:30 PM
Lot name : Cintar marfar cu platformă 60 kg
Cintar marfar cu platformă Capacitate de citarire max. 60 kg Cea mai mică limită de cântărire, g 200 Intervalul scalei de verificare (e), g: 10/10 Discreție la citire (d), g: 5/10 Gama de temperatură de funcționare, оС: de la -5 la +35 Tensiunea de alimentare a bateriei, V: 6 Durata de viață a bateriei, h: 400 Dimensiunea platformei: 410 x 480
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/30/2021 12:49:56 PM Till 12/30/2021 1:49:56 PM
Link to tender
Tender start
From 9/21/2021 2:05:00 PM
Lot name : Cintar marfar cu vb platformă 100kg
Cintar marfar cu platformă Capacitate de citarire max. 100 kg Cea mai mică limită de cântărire, g 400 Intervalul scalei de verificare (e), g: 20/0 Discreție la citire (d), g: 5/10 Gama de temperatură de funcționare, оС: de la -5 la +35 Tensiunea de alimentare a bateriei, V: 6 Durata de viață a bateriei, h: 400 Dimensiunea platformei: 410 x 480
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/30/2021 12:49:50 PM Till 12/30/2021 1:49:50 PM
Link to tender
Tender start
From 9/21/2021 2:23:30 PM
Lot name : Mixer planetar 6,9 lt
Mixer planetar Volum cuvă min 6.9 lt Mecanism de ridicare a cuvei Variator de viteze (reglare lină) Viteza maxim -200 rot/minut Putere min. 0,5 kWt/ min.1.3CP Incarcare maxima de faina 2.2kg Caracasa metalica Cuva din inox In set 4 accesorii - cirlig, tel, lopațică, capac protectie antistropi Dimensiuni aprox.280*370*420 mm Certificat CE
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/30/2021 12:49:44 PM Till 12/30/2021 1:49:44 PM
Link to tender
Tender start
From 9/21/2021 2:42:00 PM
Lot name : Agregat de racire
Agregat de răcire tip split Intervalul de temperatură de la -5 la 10 ° C Agent frigorific R404 Tensiune 380 V Consum de energie 3,4 kW Dimensiunile agregatului intern 781*618*280 mm Dimensiunile agregatului extern 990*315*704 mm Condensator: Pasul grilei: 3,2 mm Suprafață: 11,14 m2 Număr de fani: 2 Puterea ventilatorului: 0,12 kW / 2500 rpm. Diametru rotor: 254mm Productivitate: 1800 m3 / oră Răcitor de aer: Pasul grilei: 3,6 mm Suprafață: 8,93 m2 Număr de fani: 2 Puterea ventilatorului: 0,064 kW / 2600 rpm. Diametru rotor: 200mm Productivitate: 1800 m3 / oră Instalarea inclusiv cu trasarea rețelei electrice și a traseului agentului pentru răcire, din contul operatorului economic.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/30/2021 12:49:37 PM Till 12/30/2021 1:49:37 PM
Link to tender
Tender start
From 9/21/2021 3:00:30 PM
Procurement procedure documents
No questions posted
Bid evaluation
Estimated value without VAT9/9/2021 12:51:28 PM - 9/14/2021 11:30:06 AM
9/14/2021 11:30:06 AM - 9/20/2021 11:30:00 AM