- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Masuri ameliorative pentru combaterea inundatiilor in hotarele administrativ-teritoriale ale com. Sarata Galbena r-ul Hincesti(Reabilitarea iazului)
Masuri ameliorative pentru combaterea inundatiilor in hotarele administrativ-teritoriale ale com. Sarata Galbena r-ul Hincesti(Reabilitarea iazului)
Masuri ameliorative pentru combaterea inundatiilor in hotarele administrativ-teritoriale ale com. Sarata Galbena r-ul Hincesti(Reabilitarea iazului)
Information about the contracting authority
Name
Primaria Sarata Galbena
Fiscal code / IDNO
1007601005969
Address
3446,
MOLDOVA,
s.Sărata-Galbenă,
Hînceşti,
s. Sarata Galbena
Web site
--------
Contact
Tender information
Date of publishing
9/7/2021 4:39:50 PM
Last edited
9/9/2021 4:25:54 PM
MTender ID
CPV code
45200000-9
-
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Procedure type
Open tender
Evaluation criteria
Best price to quality ratio
Bid lot list
Lot name : Masuri ameliorative pentru combaterea inundatiilor in hotarele administrativ-teritoriale ale com. Sarata Galbena r-ul Hincesti(Reabilitarea iazului)
Masuri ameliorative pentru combaterea inundatiilor in hotarele administrativ-teritoriale ale com. Sarata Galbena r-ul Hincesti(Reabilitarea iazului)
Status
Canceled procedure
Estimated value
14099047.4 MDL
ID
7fd3f771-bcb7-43af-843d-65754df672b9
Procurement procedure documents
documentatia standart lucrari.docx
-documentatia standart lucrari
Award documentation
9/7/2021 4:49:03 PM
Garantia bancara poate fi transferata la contul autoritatii contractante? Daca da, atunci publicati un anunt de participare care sa contina rechizitele bancare valabile pentru transferul garantiei bancare.
09.09.2021 10:37
Response to clarification: Anexa nr.9 din Documentatia standart "SCRISOARE DE GARANŢIE BANCARĂ"
In Documentatia de atribuire a procedurii de achizitie, nu se contine caietul de sarcini avizat de un devizier atestat. Rugam, republicati un caiet de sarcini avizat conform normativelor.
Stimate autoritate contractanta, va rugam sa ajustați caietul de sarcini și documentația de atribuire, incarcati plansele de detalii, schițele de proiect, este imposibil de a face o evaluare corecta.
Stimata Autoritate contractanta semnati electronic documentele incarcate pe platforma mtender.
09.09.2021 10:41
Response to clarification: Anuntu de participare este semnat, stampilat si SCANAT. In rest autoritatea contractanta nu este obligata!
Bună ziua, in caietul de sarcini lipsește: - descrierea elementelor prefabricate din beton armat, -Tipul asfaltului turnat pe partea carosabilului; tipul betonului utilizat pentru executarea lucrărilor, - normativul ECЦИР-82 este descris greșit, corect ar fi СЦиР-82 введено в действие с 1 апреля 2004 г. письмом Госстроя России от 31.03.2004 г. N НЗ-2078/10 - acest normativ începând cu 01.01.2021 nu se mai utilizează în Republica Moldova.
Bună ziua, vă rog să ne informați dacă este proiect sau schițe de proiect, descrierea tehnică la acest obiect, deoarece suma estimativă este prea mică pentru volumele indicate in caietul de sarcini.
Status
Canceled procedure
Estimated value without VAT
14,099,047.40
MDL
Clarification period:
9/7/2021 4:48:02 PM - 9/20/2021 4:30:00 PM
9/7/2021 4:48:02 PM - 9/20/2021 4:30:00 PM
Bidding period:
9/20/2021 4:30:00 PM - 9/27/2021 9:30:00 AM
9/20/2021 4:30:00 PM - 9/27/2021 9:30:00 AM