- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Sistemul de alimentare cu apă
Sistemul de alimentare cu apă în s.Fundurii Noi ,r-n Glodeni.
Sistemul de alimentare cu apă în s.Fundurii Noi ,r-n Glodeni.
Information about the contracting authority
Name
Primăria s.Funduri Noi,r-n.Glodeni
Fiscal code / IDNO
1007601002407
Address
4922,
MOLDOVA,
s.Fundurii Noi,
Glodeni,
r-n.Glodeni, s.Fundurii Noi
Web site
--------
Contact
Tender information
Date of publishing
8/27/2021 1:55:06 PM
Last edited
9/1/2021 2:09:50 PM
MTender ID
CPV code
45200000-9
-
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Procedure type
Open tender
Evaluation criteria
Best price to quality ratio
Bid lot list
Lot name : Sistemul de alimentare cu apă în s.Fundurii Noi ,r-n Glodeni.
Sistemul de alimentare cu apă în s.Fundurii Noi ,r-n Glodeni.
Status
Canceled procedure
Estimated value
4720000 MDL
ID
188ef64f-78f9-4045-add7-1a98608be649
Minimal step
4720
Period of validity of the contract
From 9/29/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/27/2021 3:00:00 PM
Procurement procedure documents
ds_lucrari (1).docx
tenderNotice Anunt de participare Documentele la ofertă Documentatia standard
Award documentation
8/30/2021 11:19:22 AM
publicați vă rog caietul de sarcini și anuntul
În conformitate cu prevederile art. 57 alin. (8) al Legii nr. 131 din 03.07.2015 privind achizițiile publice și pct. 31 al Regulamentului privind achiziția bunurilor și serviciilor prin cererea ofertelor de prețuri aprobat prin Hotărârea Guvernului nr. 987 din 10.10.2018, utilizarea licitației electronice este obligatorie pentru achizițiile publice de bunuri și servicii prin cererea ofertelor de prețuri. Pentru alte tipuri de achiziție, utilizarea licitației electronice este facultativă. În acest caz, urmează a fi respectate prevederile art. 63 al Legii nr. 131 din 03.07.2015 privind achizițiile publice. Totodată, conform art. 63 alin. (1) al Legii nr. 131 din 03.07.2015 privind achizițiile publice și pct. 7 al Regulamentului privind achiziția bunurilor și serviciilor prin cererea ofertelor de prețuri aprobat prin Hotărârea Guvernului nr. 987 din 10.10.2018, anumite contracte de achiziții publice de bunuri, lucrări şi anumite contracte de achiziții publice de servicii care au ca obiect activităţi intelectuale, cum ar fi proiectarea de lucrări, nu pot face obiectul licitaţiilor electronice. P.S. nu destul că ofertanții vor da prețurile în jos, dar D-stre doriți să le mai scadă, avâd ca baza tendința creșterilor a prețurilor la materiale, solicităm să fie modificată modul petrecerii a licitației.
Status
Canceled procedure
Estimated value without VAT
4,720,000.00
MDL
Clarification period:
8/30/2021 11:19:22 AM - 9/20/2021 12:00:00 AM
8/30/2021 11:19:22 AM - 9/20/2021 12:00:00 AM
Bidding period:
9/20/2021 12:00:00 AM - 9/27/2021 12:00:00 AM
9/20/2021 12:00:00 AM - 9/27/2021 12:00:00 AM