- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
servicii de întreținere a utilajului medical al ANSP
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Lot 1 Spectrofotometrul de absorbţie atomică AAS 6 Vario, Analytic Jena,Germania a.1999
Lot 1 Spectrofotometrul de absorbţie atomică AAS 6 Vario, Analytic Jena,Germania a.1999
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 9:00:00 AM
Lot name : Lot 2 Lichid cromatograf Agilent 6420 Triple Quad LC/MS/MS, Germania a.2012
Lot 2 Lichid cromatograf Agilent 6420 Triple Quad LC/MS/MS, Germania a.2012
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 9:18:30 AM
Lot name : Lot 3 Gaz-cromatograf "GC-2010 Plus"cu detector ECD, NFD, FID, Japonia, Shimadzu
Lot 3 Gaz-cromatograf "GC-2010 Plus"cu detector ECD, NFD, FID, Japonia, Shimadzu
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 9:37:00 AM
Lot name : Lot 4 Mineralizator a probelor TOPWAVE, Analityc Jenaa
Lot 4 Mineralizator a probelor TOPWAVE, Analityc Jenaa
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 9:55:30 AM
Lot name : Lot 5 Avtoclav, VerticaL NC90, NR. , a. 2018
Lot 5 Avtoclav, VerticaL NC90, NR. , a. 2018
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 10:14:00 AM
Lot name : Lot 6 Distilator AЭ-25 МO, nr. 1360, 2008
Lot 6 Distilator AЭ-25 МO, nr. 1360, 2008
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 10:32:30 AM
Lot name : Lot 7 Nișa cu flux laminar TOP Safe1.2, G10L51N9353, 2006
Lot 7 Nișa cu flux laminar TOP Safe1.2, G10L51N9353, 2006
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 10:51:00 AM
Lot name : Lot 8 PCR amplificator Rotor-Gene™ 6000,
Lot 8 PCR amplificator Rotor-Gene™ 6000,
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 11:09:30 AM
Lot name : Lot 9 Nișă cu flux laminar AC-3.GB-1.cl-3. typEQR/GL-35
Lot 9 Nișă cu flux laminar AC-3.GB-1.cl-3. typEQR/GL-35
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 11:28:00 AM
Lot name : Lot 10 Autoclav VK-75 nr 2349
Lot 10 Autoclav VK-75 nr 2349
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 11:46:30 AM
Lot name : Lot 11 Microscop fluorescent Leica model DM 2500 nr.310077-122008
Lot 11 Microscop fluorescent Leica model DM 2500 nr.310077-122008
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 12:05:00 PM
Lot name : Lot 12 Hotă cu flux laminar FC2-4A1, ESCO, Infinity, 36534 ,37355, 36981,26112, 36983.SUA
Lot 12 Hotă cu flux laminar FC2-4A1, ESCO, Infinity, 36534 ,37355, 36981,26112, 36983.SUA
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 12:23:30 PM
Lot name : Lot 13 Amplificator, CFX 96 Real Time Sistem, C 1000 Thermal Cycler 785BR0233
Lot 13 Amplificator, CFX 96 Real Time Sistem, C 1000 Thermal Cycler 785BR0233
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 12:42:00 PM
Lot name : Lot 14 Minivortex pentru prelucrarea biosubstratelor pentru RT-PCR, V-1, 580901009. 580901006.
Lot 14 Minivortex pentru prelucrarea biosubstratelor pentru RT-PCR, V-1, 580901009. 580901006.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 1:00:30 PM
Lot name : Lot 15 Microscop cu inversie pentru vizualizarea culturilor celulare, LEICA DMI, 3000B, 315932
Lot 15 Microscop cu inversie pentru vizualizarea culturilor celulare, LEICA DMI, 3000B, 315932
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 1:19:00 PM
Lot name : Lot 16 Sonometru cu filtre Octava 110 A Nr.A122440, Rusia
Lot 16 Sonometru cu filtre Octava 110 A Nr.A122440, Rusia
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 1:37:30 PM
Lot name : Lot 17 Anemometru Testo 425 Nr.01635666, Nr.01635642, Nr.01642161
Lot 17 Anemometru Testo 425 Nr.01635666, Nr.01635642, Nr.01642161
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 1:56:00 PM
Lot name : Lot 18 Psihrometru electronic HI 9161C Nr.A000035104/762995
Lot 18 Psihrometru electronic HI 9161C Nr.A000035104/762995
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 2:14:30 PM
Lot name : Lot 19 Aparat p/u măsurarea CEM П3-60
Lot 19 Aparat p/u măsurarea CEM П3-60
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 2:33:00 PM
Lot name : Lot 20 AparatȚiclon pentru măsurarea CEM (3 componente)
Lot 20 AparatȚiclon pentru măsurarea CEM (3 componente)
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 2:51:30 PM
Lot name : Lot 21 Sterilizatorcu abur ВК-75 nr.774 si testare hidraulica
Lot 21 Sterilizatorcu abur ВК-75 nr.774 si testare hidraulica
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 3:10:00 PM
Lot name : Lot 22 Autoclav OT - 100-V nr.01-0339
Lot 22 Autoclav OT - 100-V nr.01-0339
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 3:28:30 PM
Lot name : Lot 23 Termostat IFA - 170-8 nr.2013-86506
Lot 23 Termostat IFA - 170-8 nr.2013-86506
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 10:00:00 AM
Lot name : Lot 24 KFK-3 nr.0700185,KFK-3 nr.0601039,KFK-2MP nr.8900360
Lot 24 KFK-3 nr.0700185,KFK-3 nr.0601039,KFK-2MP nr.8900360
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 10:18:30 AM
Lot name : Lot 25 Spectrofotometru SF-46 nr.970059, UV-VIS Specord 200 PLUSnr.223E 1580
Lot 25 Spectrofotometru SF-46 nr.970059, UV-VIS Specord 200 PLUSnr.223E 1580
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 10:37:00 AM
Lot name : Lot 26 Gaz cromatograf cu detectoare AGILENT 7890 B
Lot 26 Gaz cromatograf cu detectoare AGILENT 7890 B
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 10:55:30 AM
Lot name : Lot 27 Ionomer ЭВ-74,conductomer CONSORT nr.3010,pHmetru 71G M1DEY 07H
Lot 27 Ionomer ЭВ-74,conductomer CONSORT nr.3010,pHmetru 71G M1DEY 07H
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 11:14:00 AM
Lot name : Lot 28 Balanţa de laborator cu cadran -VLCT-500 , nr.3092, nr.212, Rusia ,
Lot 28 Balanţa de laborator cu cadran -VLCT-500 , nr.3092, nr.212, Rusia ,
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 11:32:30 AM
Lot name : Lot 29 Aparat de cîntărit cu funcționare neautomată cl.1 de tipul AC220c/220, nr.382562, nr. 406263, a2013 tipul PS 1200/C/1 nr.393774/13 ,a.2013 Polonia
Lot 29 Aparat de cîntărit cu funcționare neautomată cl.1 de tipul AC220c/220, nr.382562, nr. 406263, a2013 tipul PS 1200/C/1 nr.393774/13 ,a.2013 Polonia
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 11:51:00 AM
Lot name : Lot 30 Centrifugă Sigma 3-16КL ,nr.1500882, a.2013
Lot 30 Centrifugă Sigma 3-16КL ,nr.1500882, a.2013
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 12:09:30 PM
Lot name : Lot 31 Aparat pentru determinarea elementelor chimice-Spectrofotometru , Specord nr.223E1577, a.2014
Lot 31 Aparat pentru determinarea elementelor chimice-Spectrofotometru , Specord nr.223E1577, a.2014
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 12:28:00 PM
Lot name : Lot 32 Spectorfotometru cu absorbție atomocă tip ZEE nit, nr. 150Z7P 1136, a.2013
Lot 32 Spectorfotometru cu absorbție atomocă tip ZEE nit, nr. 150Z7P 1136, a.2013
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 12:46:30 PM
Lot name : Lot 33 Cromatograf cu gaze tip Agilent 7890BE nr.13433085 a.2013
Lot 33 Cromatograf cu gaze tip Agilent 7890BE nr.13433085 a.2013
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 1:05:00 PM
Lot name : Lot 34 Autoclav NUVE OT 100V (Sterilizator cu abur OT 100V) Numărul de uzină:01-0333, a.2013
Lot 34 Autoclav NUVE OT 100V (Sterilizator cu abur OT 100V) Numărul de uzină:01-0333, a.2013
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 1:23:30 PM
Lot name : Lot 35 Autoclav Steragar-10,nr.31660,a.2013
Lot 35 Autoclav Steragar-10,nr.31660,a.2013
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 1:42:00 PM
Lot name : Lot 36 Spectrofotometrul cu absorbţie atomică AA-7000,Numărul de uzină: A30945200629AE Japonia Shimadzu, a.2015.
Lot 36 Spectrofotometrul cu absorbţie atomică AA-7000,Numărul de uzină: A30945200629AE Japonia Shimadzu, a.2015.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 2:00:30 PM
Lot name : Lot 37 . Gazcromatograf Agilent seria 7890 cu detectori ECD/NPD-FID,Numărul de uzină: CN13443010 Germania a.2010.
Lot 37 . Gazcromatograf Agilent seria 7890 cu detectori ECD/NPD-FID,Numărul de uzină: CN13443010 Germania a.2010.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 2:19:00 PM
Lot name : Lot 38 Spectrofotometru UV/ VIS Specord 200 Plus,Numărul de uzină: 223EP552 Analitik Jena a.2013
Lot 38 Spectrofotometru UV/ VIS Specord 200 Plus,Numărul de uzină: 223EP552 Analitik Jena a.2013
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 2:37:30 PM
Lot name : Lot 39 Fotocolorimetru KFK-3-01-3OM3,nr.060131 ;nr.601146,2006
Lot 39 Fotocolorimetru KFK-3-01-3OM3,nr.060131 ;nr.601146,2006
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 2:56:00 PM
Lot name : Lot 40.Aparat de cîntărit cu funcţionare neautomată ,clasa I, AS220/C/2,N 406264,2013
Lot 40.Aparat de cîntărit cu funcţionare neautomată ,clasa I, AS220/C/2,N 406264,2013
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 3:14:30 PM
Lot name : Lot 41 Sterilizator ГП-80 an.2013
Lot 41 Sterilizator ГП-80 an.2013
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 3:33:00 PM
Lot name : Lot 42 Spectrofotometru cu absobţie atomică AA-7000 № A30945200636AE,Corporaţia ŞIMADYU, Japonia, a. 2013
Lot 42 Spectrofotometru cu absobţie atomică AA-7000 № A30945200636AE,Corporaţia ŞIMADYU, Japonia, a. 2013
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 11:00:00 AM
Lot name : Lot 43 Balanţă de laborator ВЛКТ - 500г, № 210, a. 1990, № 113, a. 1989
Lot 43 Balanţă de laborator ВЛКТ - 500г, № 210, a. 1990, № 113, a. 1989
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 11:18:30 AM
Lot name : Lot 44 Purificator de apă BOECOPURE, Typ 50136990, № 41579253, a. 2013.
Lot 44 Purificator de apă BOECOPURE, Typ 50136990, № 41579253, a. 2013.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 11:37:00 AM
Lot name : Lot 45 Sistema ELISA Mindray
Lot 45 Sistema ELISA Mindray
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 11:55:30 AM
Lot name : Lot 46.Aparat p/u det-rea elementelor chimice Specord 200plus Nr223E1548 a. 2013
Lot 46.Aparat p/u det-rea elementelor chimice Specord 200plus Nr223E1548 a. 2013
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 12:14:00 PM
Lot name : Lot 47 Cromatograf cu gaz cu detector UECD Agilent Nr 1345337
Lot 47 Cromatograf cu gaz cu detector UECD Agilent Nr 1345337
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 12:32:30 PM
Lot name : Lot 48 Autoclave ГК -100-3М(nr.2209,nr.4053; a.fabricării 1990,1991)
Lot 48 Autoclave ГК -100-3М(nr.2209,nr.4053; a.fabricării 1990,1991)
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 12:51:00 PM
Lot name : Lot 49. Sistema p/u ELISA(Cititor de microplăci MR-96A,nr. MH-3C104962; Microplate Washer MW-12A nr.WF-3B103353; termostat Agitator ST-3L nr.13Ml012; a. fabricării 2013)
Lot 49. Sistema p/u ELISA(Cititor de microplăci MR-96A,nr. MH-3C104962; Microplate Washer MW-12A nr.WF-3B103353; termostat Agitator ST-3L nr.13Ml012; a. fabricării 2013)
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 1:09:30 PM
Lot name : Lot 50. Dispozitivp/u filtrarea apă cu pompa Sartorius 16828, nr. 63080009, nr.06306332;a.fabricării 2013
Lot 50. Dispozitivp/u filtrarea apă cu pompa Sartorius 16828, nr. 63080009, nr.06306332;a.fabricării 2013
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 1:28:00 PM
Lot name : Lot 51. ph-metru de laborator И-160 Nr-780013,Nr-0223
Lot 51. ph-metru de laborator И-160 Nr-780013,Nr-0223
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 1:46:30 PM
Lot name : Lot 52. Bidistilatorul GEL-2102, nr. 10317408J; a.fabricării 2008
Lot 52. Bidistilatorul GEL-2102, nr. 10317408J; a.fabricării 2008
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 2:05:00 PM
Lot name : Lot 53 Spectrofotometru cu absorbție atomică AA 7000,a.2014.
Lot 53 Spectrofotometru cu absorbție atomică AA 7000,a.2014.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 2:23:30 PM
Lot name : Lot 54 Gazcromatograf GC 2010 Plus,nr.C 11805210922 SA,a.2014.
Lot 54 Gazcromatograf GC 2010 Plus,nr.C 11805210922 SA,a.2014.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 2:42:00 PM
Lot name : Lot 55 Aparat de ultrapurificare a apei BOECO Pure,nr.41579255,a.2013
Lot 55 Aparat de ultrapurificare a apei BOECO Pure,nr.41579255,a.2013
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 3:00:30 PM
Lot name : Lot 56 Spectrofotometrul de absorbţie atomică ZEEnit 700P Nr.150Z7P1135
Lot 56 Spectrofotometrul de absorbţie atomică ZEEnit 700P Nr.150Z7P1135
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 3:19:00 PM
Lot name : Lot 57 Cromatograf cu gaz Agilent 7890B Nr.CN13443013
Lot 57 Cromatograf cu gaz Agilent 7890B Nr.CN13443013
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 3:37:30 PM
Lot name : Lot 58 Spectrofotometrul UV-VIS SPECORD 200 Nr. 223E1576.
Lot 58 Spectrofotometrul UV-VIS SPECORD 200 Nr. 223E1576.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 12:00:00 PM
Lot name : Lot 59. Autoclav ГК-100 nr.3218
Lot 59. Autoclav ГК-100 nr.3218
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 12:18:30 PM
Lot name : Lot 60 Analizator - cititor de microplăci MR -96A
Lot 60 Analizator - cititor de microplăci MR -96A
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 12:37:00 PM
Lot name : Lot 61 Cromatograf cu gaz Agilent 7890B cu detector ECD/NPD/FID cu generator de hidrogen si injector automatic, nr. US 13453036, 2014
Lot 61 Cromatograf cu gaz Agilent 7890B cu detector ECD/NPD/FID cu generator de hidrogen si injector automatic, nr. US 13453036, 2014
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 12:55:30 PM
Lot name : Lot 62 Spectrofotometru UV-VIS Specord 200 Plus, nr. 22E1554, 2014
Lot 62 Spectrofotometru UV-VIS Specord 200 Plus, nr. 22E1554, 2014
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 1:14:00 PM
Lot name : Lot 63 . Sterilizator cu aburi (autocav,) Sterragar 10/16 SeriaA7-31451 VWR Intern ational PBI S.r.l-Milan, Italia
Lot 63 . Sterilizator cu aburi (autocav,) Sterragar 10/16 SeriaA7-31451 VWR Intern ational PBI S.r.l-Milan, Italia
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 1:32:30 PM
Lot name : Lot 64. Couptor de calcinare SNOL 7-2/900, nr. 06571, nr. 0011733
Lot 64. Couptor de calcinare SNOL 7-2/900, nr. 06571, nr. 0011733
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 1:51:00 PM
Lot name : Lot 65 Vaporizator (rotovapor) cu vid cu pompa pt. concentrarea probelor RE 100-Pro, nr. XZ3B000295 Pompa de vid C410, nr. 169410-22
Lot 65 Vaporizator (rotovapor) cu vid cu pompa pt. concentrarea probelor RE 100-Pro, nr. XZ3B000295 Pompa de vid C410, nr. 169410-22
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 2:09:30 PM
Lot name : Lot 66. Hotă de biosiguranţă biologică clasa II, model AC2-5E1, nr.86527 ,R. Espinar S.L Spana. producerii 27.07.2013ia
Lot 66. Hotă de biosiguranţă biologică clasa II, model AC2-5E1, nr.86527 ,R. Espinar S.L Spana. producerii 27.07.2013ia
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/15/2021 8:00:00 AM Till 12/31/2021 9:00:00 AM
Link to tender
Tender start
From 9/16/2021 2:28:00 PM
Procurement procedure documents
-
Award documentation
8/26/2021 2:11:03 PM
01.09.2021 10:52
Response to clarification: ocds-b3wdp1-MD-1628600078999, numărul procedurei se referă la reparația utilajului medical, Este la etapa propunerilor ofertelor.
01.09.2021 10:52
Response to clarification: termenul a fost preungit 1 septembrie.e
02.09.2021 08:50
Response to clarification: Bună ziua,la fel am comasat loturile faptul că sintem limitați la numărul de loturi pe care programa mi lea oferit.
02.09.2021 13:31
Response to clarification: Noi am încercat să incărcăm mai multe loturi dar nu sa primit .
02.09.2021 13:50
Response to clarification: sintem de acord cu propunerea dumnevoastră
Bid evaluation
Estimated value without VAT8/26/2021 2:11:03 PM - 9/3/2021 10:52:15 AM
9/3/2021 10:52:15 AM - 9/15/2021 10:52:15 AM