- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Achiziționarea medicamentelor necesare realizării Programului Național privind Sănătatea, Drepturile sexuale și Reproductive pentru anul 2022
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Desogestrelum 0.075 mg
ATC C03AC09. Forma farmaceutica Comprimate. Mod de administrare per os. Unitatea de masura comprimat. Se acceptă medicamente autorizate și neautorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). În cazul ofertării medicamentelor neautorizate se vor prezenta documente prin care se confirmă autorizarea de către Agenția Europeană a Medicamentului (European Medicines Agency în continuare EMA) sau de către Biroul Federației de control asupra calității alimentelor și medicamentelor (FDA USA); sau să fie autorizate în cel puțin una dintre țările: Elveția, Canada, Japonia, Australia sau dovada autorizării în una din țările Spațiului Economic European. Certificat GMP tip OMS sau EMA sau FDA-copie și traducerea lui în limba de stat sau rusă(se acceptă fără traducere certificatele GMP în una din limbile de circulație internațională), valabil la momentul deschiderii ofertelor, cu aplicarea suplimentară a semnăturii electronice participantului. Termenul de livrare: 2 tranșe: I tranșă: Martie 2022, II tranșă: Septembrie 2022.
Lot name : Desogestrelum+Ethinylestradiolum 0.15 mg+0.03 mg
ATC G03AA09. Forma farmaceutica Comprimate. Mod de administrare per os. Unitatea de masura comprimat. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). Termenul de livrare: 2 tranșe: I tranșă: Martie 2022, II tranșă: Septembrie 2022.
Lot name : Drospirenonum+Ethinylestradiolum 3 mg+0.03 mg
ATC G03AA12. Forma farmaceutica Comprimate. Mod de administrare per os. Unitatea de masura comprimat. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). Termenul de livrare: 2 tranșe: I tranșă: Martie 2022, II tranșă: Septembrie 2022.
Lot name : Ethinylestradiolum+Gestodenum 0.02 mg+0.075 mg
ATC G03AA10. Forma farmaceutica Draje/Comprimate. Mod de administrare per os. Unitatea de masura bucata. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). Termenul de livrare: 2 tranșe: I tranșă: Martie 2022, II tranșă: Septembrie 2022.
Lot name : Ethinylestradiolum+Levonorgestrelum 0.03 mg+0.15 mg
ATC G03AA07. Forma farmaceutica Draje. Mod de administrare per os. Unitatea de masura draje. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). Termenul de livrare: 2 tranșe: I tranșă: Martie 2022, II tranșă: Septembrie 2022.
Lot name : Levonorgestrelum 0.75 mg
ATC G03AC03. Forma farmaceutica Comprimate. Mod de administrare per os. Unitatea de masura comprimat. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). Termenul de livrare: 2 tranșe: I tranșă: Martie 2022, II tranșă: Septembrie 2022.
Lot name : Levonorgestrelum 75 mg
ATC G03AC03. Forma farmaceutica implant. Mod de administrare subdermal. Unitatea de masura bucata. Se acceptă medicamente autorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). Termenul de livrare: 2 tranșe: I tranșă: Martie 2022.
Status
Estimated value
ID
Lot name : Medroxyprogesteronum 150 mg/ml
ATC G03AC06. Forma farmaceutica Suspensie injectabila. Mod de administrare i/m. Unitatea de masura flacon. Se acceptă medicamente autorizate și neautorizate în Republica Moldova (la momentul deschiderii ofertelor). În cazul ofertării medicamentelor neautorizate se vor prezenta documente prin care se confirmă autorizarea de către Agenția Europeană a Medicamentului (European Medicines Agency în continuare EMA) sau de către Biroul Federației de control asupra calității alimentelor și medicamentelor (FDA USA); sau să fie autorizate în cel puțin una dintre țările: Elveția, Canada, Japonia, Australia sau dovada autorizării în una din țările Spațiului Economic European. Certificat GMP tip OMS sau EMA sau FDA-copie și traducerea lui în limba de stat sau rusă(se acceptă fără traducere certificatele GMP în una din limbile de circulație internațională), valabil la momentul deschiderii ofertelor, cu aplicarea suplimentară a semnăturii electronice participantului. Termenul de livrare: 2 tranșe: I tranșă: Martie 2022, II tranșă: Septembrie 2022.
Procurement procedure documents
No questions posted
Bid evaluation
Estimated value without VAT8/23/2021 5:30:22 PM - 9/10/2021 12:00:00 PM
9/10/2021 12:00:00 PM - 9/29/2021 10:00:00 AM