- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Plăci de memorie (RAM)
Plăci de memorie (RAM) pentru Cisco ASA 5510
Plăci de memorie (RAM) pentru Cisco ASA 5510
Information about the contracting authority
Name
Centrul de Tehnologii Informaționale în Finanțe
Fiscal code / IDNO
1005600036924
Address
MD-2005,
MOLDOVA,
mun.Chişinău,
mun.Chişinău,
Constantin Tănase, 7
Web site
--------
Contact
Tender information
Date of publishing
8/19/2021 10:05:44 AM
Last edited
9/1/2021 9:00:00 AM
MTender ID
CPV code
30200000-1
-
Echipament şi accesorii pentru computer
Procedure type
Price offers request
Evaluation criteria
Lowest price
Bid lot list
Lot name : Plăci de memorie (RAM)
Plăci de memorie (RAM) pentru Cisco ASA 5510
Status
The procedure did not take place
Estimated value
15000 MDL
ID
b0716829-987b-4391-ab37-c597a5ab36a0
Minimal step
75
Period of validity of the contract
From 9/3/2021 2:16:38 PM Till 12/31/2021 3:16:38 PM
Link to tender
Tender start
From 9/2/2021 3:00:00 PM
Procurement procedure documents
Buna ziua.
In conformitatea cu HG 212/2018 privind gestionarea Echipamentelor Electrice si Electronice (EEE) si deseuri ce rezulta din ele (Regulament DEEE): p.111. .......... instituțiile publice și private care cumpără, primesc prin donație pentru uz propriu EEE vor solicita producătorilor numărul de înregistrare din Lista producătorilor, constituit potrivit prevederilor pct. 45; Reesind din faptul ca in aceasta Licitatie se solicita oferta iclusiv pentru echipament, care cade sub incidenta acestui Regulament (anexa 1B), rugam sa ne confirmati obligatiunea de a detine un astfel de nr. pentru ofertanti. Multumim anticipat
20.08.2021 12:49
Response to clarification: Buna ziua. Mulțumesc pentru clarificarea oferită. Într-adevăr, după analiza mai menunțioasă a prevederilor Anexei nr. 1B din Regulamentului privind deșeurile de echipamente electrice și electronice, plăcile de memorie solicitate, se încadrează în categoria de unități de memorie, prevăzute în acest document. În acest contex, vor fi operate modificări la Anunțul de participare și documentația de atribuire prin care se va solicita obligatoriu, deținerea numărul de înregistrare din „Lista producătorilor”.
Status
The procedure did not take place
Estimated value without VAT
15,000.00
MDL
Clarification period:
8/19/2021 2:20:31 PM - 8/24/2021 3:00:00 PM
8/19/2021 2:20:31 PM - 8/24/2021 3:00:00 PM
Bidding period:
8/24/2021 3:00:00 PM - 9/1/2021 9:00:00 AM
8/24/2021 3:00:00 PM - 9/1/2021 9:00:00 AM