- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
„Reparația capitală a părții carosabile din str. Independenței mun. Bălți (Etapa I - de la str.Pușkin pînă la str. Stamati)”, conform necesităților DGC a Primăriei mun.Bălți
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : „Reparația capitală a părții carosabile din str. Independenței mun. Bălți (Etapa I - de la str.Pușkin pînă la str. Stamati)”, conform necesităților DGC a Primăriei mun.Bălți
„Reparația capitală a părții carosabile din str. Independenței mun. Bălți (Etapa I - de la str.Pușkin pînă la str. Stamati)”, conform necesităților DGC a Primăriei mun.Bălți
Status
Estimated value
ID
Procurement procedure documents
formulare, contract-model, caiet de sarcini
Award documentation
8/17/2021 3:05:00 PM
anunt de participare
Award documentation
8/17/2021 3:05:00 PM
Forma 5 format WORD ливневка
Award documentation
8/26/2021 1:09:55 PM
Forma 5 format PDF semnat ливневка
Award documentation
8/26/2021 1:09:55 PM
Forma 5 format WORD drum
Award documentation
8/26/2021 1:09:55 PM
Forma 5 format PDF semnat drum
Award documentation
8/26/2021 1:09:55 PM
20.08.2021 16:39
Response to clarification: La solicitarea Primăriei mun.Bălți, ÎM DCC CU a informat: В смете на ливневую канализацию п.19-по п.25-ccылка обоснования АСE-13A1, дана только стоимость сборнных железобетонных колец, плит перекрытия и основания в колодцах. Монтаж сбороного ж-б учтен расценкой ACE 13A. П.29,31, 55, 56 – аналогично, дана только стоимость скоб, закладных деталей, решеток DB. Монтаж этих изделий учитывается комплексной расценкой ACE-13A. В расценках АСE13-A1-учитывается только стоимость материалов. Фракция щебня на дорогах, тротуарах, проездах в описании дана разная в связи с тем, что при первоначальном проектировании дороги были описаны фракции по Молдавским СНиП и нормам, при корректировке дороги обязаны были откорректировать фракции по ЕВРОСТАНДАРТАМ. При строительстве дороги нужно учитывать фракции последние-по евростандартам.
23.08.2021 16:34
Response to clarification: Formularul nr.1 - Lista cu cantitățile de lucrări este atașat în format Word și PDF în rubrica Documente. Pentru vizualizarea descifrată a consumului de resurse aferent fiecărei norme de divizare introduceți codul din capitolul - Simbol norme si cod resurse din Formularul nr.1 în WIN SMETA.
24.08.2021 13:38
Response to clarification: În scopul evitării interpretării eronate a listei cantităților de lucrări, deviz-ofertă a operatorului economic trebuie să fie elaborat în conformitate cu CP L.01.01 — 2012 și NCM L.01.01 — 2012, cu aplicarea resurselor, codul cărora este indicat. Normele de deviz (salariu, materiale, mecanisme) sunt aprobate de către Ministerul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale și pot fi modificate de către operatorul economic în limita 5% de la normele aprobate.
26.08.2021 13:15
Response to clarification: Forma nr.5 a fost atașată în rubrica - Documente în format WORD și PDF.
Canceled procedure
Estimated value without VAT8/17/2021 3:05:00 PM - 8/28/2021 1:09:55 PM
8/28/2021 1:09:55 PM - 9/9/2021 7:09:55 AM