- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
45400000-1 - Lucrări de finisare a construcţiilor
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Name and surname
Contact phone
Fax
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : 45400000-1 - Lucrări de finisare a construcţiilor
45400000-1 - Lucrări de finisare a construcţiilor
Procurement procedure documents
23.08.2021 09:39
Response to clarification: pozitia 13 pe inox, pozitiA 34 ,87 10 mm clasa 12, pozitia 36 3 mm, poz 41.94 Rama cu valoarea U totala maxima de 1.7 W/m2KU, PVC din PVC nereciclat, cinci [5] camere de aer, consolidate cu profile de metal de grosimea 1,2 mm, acoperite cu un strat din material plastic, fara punti termice. Grosimea minima recomandata a peretilor profilelor PVC ar trebui sa fie de Clasa [A] adica: grosimea fetelor vazute din perimetrul profilului de la exterior si interior: > 2,8 mm; grosimea fetelor structurale (prin intermediul carora trec elementele de ancorare ale ramei): >2,5 mm; grosimea peretilor interiori de separare: > 2,0 mm, geam dublu cu o protectie joasa a emisivitatii, 4-16-4 low-e. Toate ferestrele, care se deschid, trebuie sa fie echipate cu mecanisme metalice puternice de blocare si minere avind 45-60 mii cicluri de deschidere-inchidere inclusiv PLASA ANTIMOSCHIT Ventilarea adecvata trebuie asigurata in toate spatiile. Pentru ferestre sa fie echipate cu deschidere dubla. (instalate conform normativelor in vigoare CP-C-04-08-2015)) pozitia 42 200 mm,pozitia 118 teu,mufa,pozitia 134 1/4,pozitia 141 Da ,pozitia 142 Da
23.08.2021 08:35
Response to clarification: ok
24.08.2021 16:30
Response to clarification: conform devizului
23.08.2021 15:36
Response to clarification: ANUNTUL ESTE CUM TREBUIE
24.08.2021 16:29
Response to clarification: verificam multumim
25.08.2021 15:31
Response to clarification: verificam
29.08.2021 09:48
Response to clarification: nu
29.08.2021 09:51
Response to clarification: pozitia 13 pe inox, pozitiA 34 ,87 10 mm clasa 12, pozitia 36 3 mm, poz 41.94 Rama cu valoarea U totala maxima de 1.7 W/m2KU, PVC din PVC nereciclat, cinci [5] camere de aer, consolidate cu profile de metal de grosimea 1,2 mm, acoperite cu un strat din material plastic, fara punti termice. Grosimea minima recomandata a peretilor profilelor PVC ar trebui sa fie de Clasa [A] adica: grosimea fetelor vazute din perimetrul profilului de la exterior si interior: > 2,8 mm; grosimea fetelor structurale (prin intermediul carora trec elementele de ancorare ale ramei): >2,5 mm; grosimea peretilor interiori de separare: > 2,0 mm, geam dublu cu o protectie joasa a emisivitatii, 4-16-4 low-e. Toate ferestrele, care se deschid, trebuie sa fie echipate cu mecanisme metalice puternice de blocare si minere avind 45-60 mii cicluri de deschidere-inchidere inclusiv PLASA ANTIMOSCHIT Ventilarea adecvata trebuie asigurata in toate spatiile. Pentru ferestre sa fie echipate cu deschidere dubla. (instalate conform normativelor in vigoare CP-C-04-08-2015)) pozitia 42 200 mm,pozitia 118 teu,mufa,pozitia 134 1/4,pozitia 141 Da ,pozitia 142 Da
Bid evaluation
Estimated value without VAT8/16/2021 4:21:48 PM - 8/31/2021 9:51:13 AM
8/31/2021 9:51:13 AM - 9/21/2021 9:51:13 AM