- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
1. Crupă de orz mărunţită 2. Crupă de grîu mărunţită 3. Orez şlefuit 4. Crupă de porumb 5. Şold de pui congelat
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Crupă de orz mărunţită
Crupă de orz mărunţită Conform cerinţelor: Legea nr.306/2018 și Legea nr.279/2017, HG nr.202/2009, HG nr.520/2010, HG nr.1191/2010 și GOST-ul 5784-60. Ambalaj: Saci de polipropilenă 25-50 kg. Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vânzătorului la comanda cumpărătorului, la depozitul Secţiei alimentare (Depozit alimentar) în garnizoana Chişinău, în perioada noiembrie - 20 decembrie, anul 2021, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, în cantităţi conform cererii şefului Secţiei alimentare, remise la adresa electronică (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - la livrare se va prezenta pentru fiecare partidă, copia certificatului de inofensivitate confirmată prin ştampila umedă a solicitantului certificatului şi a Ofertantului.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/20/2021 3:12:40 PM Till 12/25/2021 4:12:40 PM
Link to tender
Tender start
From 9/3/2021 2:00:00 PM
Lot name : Crupă de grîu mărunţită
Crupă de grîu mărunţită Conform cerinţelor: Legea nr.306/2018 și Legea nr.279/2017, HG nr.202/2009, HG nr.520/2010, HG nr.1191/2010 și GOST- ul 276-60. Ambalaj: Saci de polipropilenă 25-50 kg. Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vânzătorului la comanda cumpărătorului, la depozitul Secţiei alimentare (Depozit alimentar) în garnizoana Chişinău, în perioada noiembrie – 20 decembrie, anul 2021, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, în cantităţi conform cererii şefului Secţiei alimentare, remise la adresa electronică (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - la livrare se va prezenta, pentru fiecare partidă, copia certificatului de inofensivitate confirmată prin ştampila umedă a solicitantului certificatului şi a Ofertantului.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/20/2021 3:14:19 PM Till 12/25/2021 4:14:19 PM
Link to tender
Tender start
From 9/3/2021 2:18:30 PM
Lot name : Orez şlefuit
Orez şlefuit - sub formă de boabe întregi de calitatea I Conform cerinţelor: Legea nr.306/2018 și Legea nr.279/2017, HG nr.291/2014, HG nr.520/2010, HG nr.1191/2010 și GOST-ul 6292-93. Ambalaj: Saci de polipropilenă 25-50 kg. Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vânzătorului la comanda cumpărătorului, la depozitul Secţiei alimentare (Depozit alimentar) în garnizoana Chişinău, în perioada noiembrie – 20 decembrie, anul 2021, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, în cantităţi conform cererii şefului Secţiei alimentare, remise la adresa electronică (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - la livrare se va prezenta, pentru fiecare partidă, copia certificatului de inofensivitate confirmată prin ştampila umedă a solicitantului certificatului şi a Ofertantului.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/20/2021 3:15:32 PM Till 12/25/2021 4:15:32 PM
Link to tender
Tender start
From 9/3/2021 2:37:00 PM
Lot name : Crupă de porumb
Crupă de porumb Conform cerinţelor: Legea nr.306/2018 și Legea nr.279/2017, HG nr.202/2009, HG nr.520/2010, HG nr.1191/2010 și GOST-ul 6002-69. Ambalaj: Saci de polipropilenă 25-50 kg. Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vânzătorului la comanda cumpărătorului, la depozitul Secţiei alimentare (Depozit alimentar) în garnizoana Chişinău în perioada noiembrie – 20 decembrie, anul 2021, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, în cantităţi conform cererii şefului Secţiei alimentare, remise la adresa electronică (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - la livrare se va prezenta, pentru fiecare partidă, copia certificatului de inofensivitate confirmată prin ştampila umedă a solicitantului certificatului şi a Ofertantului.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/20/2021 3:16:44 PM Till 12/25/2021 4:16:44 PM
Link to tender
Tender start
From 9/3/2021 2:55:30 PM
Lot name : Şold de pui congelat
Şold de pui congelat fără spate (pulpă superioară) Conform cerinţelor: Legea nr.306/2018, HG nr.696/2010 și HG nr.773/2013. Etichetarea şi marcarea conform: Legea nr.279/2017 și HG nr.435/2010. Ambalaj: cutii de carton a cîte 5-20 kg., ambalajul să permită depozitarea în stivă şi transportarea în siguranţă. Condiţii de livrare: - livrarea se va efectua cu transportul vânzătorului la comanda cumpărătorului la depozitul Secţiei alimentare (Depozit alimentar) mun. Chişinău, în perioada octombrie – 20 decembrie, anul 2021, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, conform cererii şefului Secţiei alimentare, remise la adresa electronică (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - dispunerea de transport specializat şi autorizat pentru transportarea cărnii, dotat cu dispozitive de înregistrare a temperaturii. - la livrare se prezintă pentru fiecare partidă, copia certificatului sanitar - veterinar, confirmată prin ştampila umedă a solicitantului certificatului şi a Ofertantului. Alte cerințe la solicitarea autorității contractante: - ofertanţii pentru prezenta poziţie, vor prezenta mostra și dovezile privind conformitatea produsului, identificat prin referire la specificații sau standarde relevante. - documente ce confirmă trasabilitatea produsului.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/20/2021 3:17:58 PM Till 12/25/2021 4:17:58 PM
Link to tender
Tender start
From 9/3/2021 3:14:00 PM
Procurement procedure documents
No questions posted
Bid evaluation
Estimated value without VAT8/13/2021 3:19:25 PM - 8/23/2021 3:30:00 PM
8/23/2021 3:30:00 PM - 9/2/2021 4:00:00 PM