- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
1. Cartofi alimentari; 2. Varză albă; 3. Morcov proaspăt; 4. Sfeclă roşie; 5. Ceapă; 6. Mazăre.
Information about the contracting authority
Name
Fiscal code / IDNO
Address
Web site
Contact
Tender information
Date of publishing
Last edited
MTender ID
CPV code
Procedure type
Evaluation criteria
Bid lot list
Lot name : Cartofi alimentari
Cartofi alimentari - roada anului 2021 Conform cerinţelor: Legea nr.279/2017, Legea nr.306/2018, HG nr.115/2013, HG nr.520/2010, HG nr.1191/2010 HG nr.929/2009 şi HG nr.1279/2008. Condiții de calitate: HG nr.929/2009, anexa 6 standard, UNECE FFV – 52. Ambalați: saci de plasă a câte 15-50 kg. (etichetate în modul stabilit). Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vânzătorului în garnizoana Chişinău, în perioada octombrie - 20 decembrie, anul 2021, săptămânal, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, la data și în cantități conform cererii remise prin poșta electronică de către şeful Secţiei alimentare (Depozit alimentar) (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - marfa va fi însoțită de certificatul de inofensivitate și documente ce confirmă trasabilitatea produsului.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/20/2021 3:05:57 PM Till 12/25/2021 4:05:57 PM
Link to tender
Tender start
From 9/3/2021 2:00:00 PM
Lot name : Varză albă
Varză albă - roada anului 2021 Conform cerinţelor: Legea nr.279/2017 și Legea nr.306/2018, HG nr.929/2009, HG nr.520/2010, HG nr.115/2013, HG nr.1191/2010 şi HG nr.1279/2008. Condiții de calitate – HG nr.929/2009. Căpăţână bună, curată, tare, cu frunze puternic ataşate, fără leziuni puternice ale frunzelor de protecţie, fără umiditate exterioară, fără deprecieri cauzate de dăunători, fără lovituri şi deteriorări, fără gust sau miros străin. Ambalată: saci de plasă a câte 10-25 kg. (etichetate în modul stabilit). Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vănzătorului în garnizoana Chişinău, în perioada octombrie - 20 decembrie, anul 2021, săptămânal, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, la data şi în cantităţi conform cererii remise prin poşta electronică de către şeful Secţiei alimentare (Depozit alimentar) (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - marfa va fi însoțită de certificatul de inofensivitate și documente ce confirmă trasabilitatea produsului.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/20/2021 3:08:04 PM Till 12/25/2021 4:08:04 PM
Link to tender
Tender start
From 9/3/2021 2:18:30 PM
Lot name : Morcov proaspăt
Morcov proaspăt - roada anului 2021 Conform cerinţelor: Legea nr.279/2017, Legea nr.306/2018, HG nr.929/2009, HG nr.520/2010, HG nr.115/2013, HG nr.1191/2010 și HG nr.1279/2008. Condiţii de calitate: HG nr.929/2009, anexa 6 standard, UNECE FFV – 09 Ambalat: saci de plasă 10-25 kg. (etichetate în modul stabilit). Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vânzătorului în garnizoana Chişinău, în perioada octombrie - 20 decembrie, anul 2021, săptămânal în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, la data şi în cantităţi conform cererii remise prin poşta electronică de către şeful Secţiei alimentare (Depozit alimentar) (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - marfa va fi însoțită de certificatul de inofensivitate și documente ce confirmă trasabilitatea produsului.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/20/2021 3:10:03 PM Till 12/25/2021 4:10:03 PM
Link to tender
Tender start
From 9/3/2021 2:37:00 PM
Lot name : Sfeclă roşie
Sfeclă roşie de masă - roada anului 2021 Conform cerinţelor: Legea nr.279/2017, Legea nr.306/2018, HG nr.929/2009, HG nr.520/2010, HG nr.115/2013, HG nr.1191/2010 și HG nr.1279/2008. Condiţii de calitate: HG nr.929/2009, anexa 6 UNECE FFV – 59 Ambalată: saci de plasă a câte 10-20 kg. (etichetate în modul stabilit). Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vănzătorului în garnizoana Chişinău, în perioada octombrie - 20 decembrie, anul 2021, săptămânal, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, la data și în cantități conform cererii remise prin poșta electronică de către şeful Secţiei alimentare (Depozit alimentar) (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - marfa va fi însoțită de certificatul de inofensivitate și documente ce confirmă trasabilitatea produsului.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/20/2021 3:12:02 PM Till 12/25/2021 4:12:02 PM
Link to tender
Tender start
From 9/3/2021 2:55:30 PM
Lot name : Ceapă
Ceapă - roada anului 2021 Conform cerinţelor: Legea 279/2017, Legea 306/2018, HG nr.115/2013, HG nr.520/2010, HG nr.1191/2010, HG nr. 929/2009, şi HG nr.1279/2008. Condiţii de calitate: HG nr.929/2009, anexa 6, UNECE FFV – 25 Aspect normal caracteristic soiului, proaspătă, uscată, întreagă, acoperită bine de coajă, tare, neîncolțită, fără defecte externe sau interne care să afecteze calitatea, fără daune provocate de dăunători, fără miros sau gust străin. Ambalat în saci de plasă a cîte 10-25 kg. Etichetate în modul stabilit. Ambalată: saci de plasă a câte 10-25 kg. (etichetate în modul stabilit). Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vănzătorului în garnizoana Chişinău, în perioada octombrie - 20 decembrie, anul 2021, săptămânal, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, la data și în cantități conform cererii remise prin poșta electronică de către şeful Secţiei alimentare (Depozit alimentar) (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - marfa va fi însoțită de certificatul de inofensivitate și documente ce confirmă trasabilitatea produsului.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/20/2021 3:13:53 PM Till 12/25/2021 4:13:53 PM
Link to tender
Tender start
From 9/3/2021 3:14:00 PM
Lot name : Mazăre
Mazăre - sub formă de boabe întregi uscate, şlefuite de culoare galbenă Conform cerinţelor: Legea nr.306/2018 și Legea nr.279/2017, HG nr.520/2010, HG nr.1191/2010 și HG nr.205/2009 Ambalaj: Saci de polipropilenă 25-50 kg. Condiţii de livrare a mărfii: - livrarea se va efectua cu transportul vânzătorului la comanda cumpărătorului, la depozitul Secţiei alimentare în garnizoana Chişinău, în perioada noiembrie – 20 decembrie, anul 2021, în zilele de marţi, miercuri şi joi, de la ora 09:00 până la ora 16:00, în cantităţi conform cererii şefului Secţiei alimentare, remise la adresa electronică (operatorii economici participanţi la procedura de achiziţie, vor indica în ofertă – F4.1 adresa de e-mail, la care vor fi primite comenzile). - marfa va fi însoțită de certificatul de inofensivitate și documente ce confirmă trasabilitatea produsului.
Status
Estimated value
ID
Minimal step
Period of validity of the contract
From 9/20/2021 3:15:34 PM Till 12/25/2021 4:15:34 PM
Link to tender
Tender start
From 9/3/2021 3:32:30 PM
Procurement procedure documents
Documentatia standard bunuri
Contract model
8/13/2021 3:21:49 PM
No questions posted
Bid evaluation
Estimated value without VAT8/13/2021 3:21:49 PM - 8/23/2021 3:30:00 PM
8/23/2021 3:30:00 PM - 9/2/2021 4:00:00 PM