- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Reparația capitală a CSP din str. Ana și Alexandru 16/a din or. Căușeni
Reparația capitală a CSP din str. Ana și Alexandru 16/a din or. Căușeni
Reparația capitală a CSP din str. Ana și Alexandru 16/a din or. Căușeni
Information about the contracting authority
Name
Consiliul Raional Causeni
Fiscal code / IDNO
1007601010921
Address
MD-4301,
MOLDOVA,
or.Căuşeni,
Căuşeni,
bd. M. Eminescu, 31
Web site
--------
Contact
Tender information
Date of publishing
8/12/2021 9:35:12 AM
Last edited
8/16/2021 10:58:46 AM
MTender ID
CPV code
45200000-9
-
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Procedure type
Price offers request
Evaluation criteria
Lowest price
Bid lot list
Lot name : Reparația capitală a CSP din str. Ana și Alexandru 16/a din or. Căușeni-PROCEDURĂ REPETATĂ
Reparația capitală a CSP din str. Ana și Alexandru 16/a din or. Căușeni-PROCEDURĂ REPETATĂ
Procurement procedure documents
declaratie_ro.doc
Declarație privind confirmarea identității
Award documentation
8/12/2021 9:40:07 AM
Volumul pentru schele este de 158 m2, iar volumul termoizolarii peretilor este de 430,33 m2, restul volumului cum va fi executat?
16.08.2021 11:12
Response to clarification: În Norme este prevăzut pînă la 4 m înălțime.
Conform normelor si cerintelor antiincendiu, suprafata glafurilor (strict obligatoriu) trebuie sa fie executata cu placi din vata minetala, iar in caietul de sarcini este data cu polistiren, intrebarea este cum va fi executata aceasta lucrare?
16.08.2021 11:13
Response to clarification: Conform caietului de sarcini.
In caietul de sarcini este inclus volumul suprafetei de termoizolare a peretilor de 430,33 m2, inclusiv termoizolarea glafurilor de 54 m2, iar finisarea termoizolarii cu ameste "TINC" este doar de 430,33 m2, cum va fi finisata suprafata glafurilor? doar cu adeziv?
16.08.2021 11:18
Response to clarification: Conform caietului de sarcini.
Se pare că în cadrul autoritatii contractante lucrează ”specialisti de înalta calitate” care nu pot da clarificări clare și nu pot repara greșelele proprii.
S-a dat întrebarea de schele că toată suprafața este de 430 m2 iar în caietul de sarcini este stipulat 158m2 si voi dati raspuns că în Norme este prevazut pina la 4 metri, dar mai sus de 4 metri inaltime ce o sa fie executate lucrările de porsoane ”zburătoare”?
16.08.2021 13:49
Response to clarification: Obiectul dat este în baza unor devize verificate și expertizate. Se execută conform legislației în vigoare.
Specificati va rog grosimea polistirenului.
17.08.2021 08:15
Response to clarification: Nu mai puțin de 4 cm.
Lot name : Reparația capitală a CSP din str. Ana și Alexandru 16/a din or. Căușeni-PROCEDURĂ REPETATĂ
287260 MDL
Status
Bid evaluation
Estimated value without VAT
287,260.00
MDL
Clarification period:
8/12/2021 9:40:07 AM - 8/17/2021 10:00:00 AM
8/12/2021 9:40:07 AM - 8/17/2021 10:00:00 AM
Bidding period:
8/17/2021 10:00:00 AM - 8/24/2021 9:00:00 AM
8/17/2021 10:00:00 AM - 8/24/2021 9:00:00 AM