- Clarification stage
- Bid submission
- E-tenders
- Bid evaluation
- Contract
Computere (repetat)
Computere (repetat)
Computere (repetat)
Information about the contracting authority
Name
IP Compania "Teleradio-Moldova"
Fiscal code / IDNO
1004600050558
Address
2028,
MOLDOVA,
mun.Chişinău,
mun.Chişinău,
strada Miorița 1
Web site
--------
Contact
Tender information
Date of publishing
8/6/2021 2:11:14 PM
Last edited
8/17/2021 11:21:51 AM
MTender ID
CPV code
30200000-1
-
Echipament şi accesorii pentru computer
Procedure type
Price offers request
Evaluation criteria
Lowest price
Bid lot list
Lot name : Computere
Computere
Status
Active
Estimated value
291615.95 MDL
ID
8f41d606-5965-4acf-9dc1-d7e8a52b7cfb
Minimal step
2916.16
Period of validity of the contract
From 8/22/2021 2:15:16 PM Till 12/31/2021 3:15:16 PM
Link to tender
Tender start
From 8/24/2021 3:00:00 PM
Procurement procedure documents
documentatia_standard_cop computere modificata.docx
Documentatia Standard
Award documentation
8/17/2021 11:21:51 AM
anunt_de_participare computere modificat.docx
Anunt de participare
Tender notice
8/17/2021 11:21:51 AM
Buna ziua , spuneti va rog daca monitoarele trebuie sa fie de acelasi producator ca si calculatorul sau se accepta si alte branduri de monitor cu aceiasi parametri solicitati in anuntul de participare.
Intrebam deoarece solitati set brand PC iar boxele si castile care sunt incluse in set ati solicitat Sven si Sennheiser
12.08.2021 12:28
Response to clarification: Conform cerințelor caietului de sarcini s-a solicitat „Set Brand Computer” adică calculatorul și monitorul trebuie să fie de același brand.
în termen de 40 de zile de la intrarea contractului în vigoare - ce se are in vedere ? de la data semnarii sau de la data inregistrarii la trezoraria de Stat . Ori d-voastra nu inregistrati contractele la trezorarie ? Multumesc
12.08.2021 16:19
Response to clarification: Din data semnarii de ambele parti, contractele nu se inregistreaza la Trezoreria de Stat.
Stimate AC , va solicitam sa modificati termenul de livrare de la 40 de zile pina la 60-80 zile , deoarece toti producatorii intimpina dificultati in producerea calculatoarelor din lipsa componentelor si la moment doar termenul de producere este peste 40 de zile. Credem ca termenul de 60-80 de zile va fi suficient pentru livrarea echipamentului solicitat si astfel veti primi mai multe oferte de la mai multi producatori si la un pret mult mai competitiv. Multumim
17.08.2021 11:18
Response to clarification: Autoritatea contractanta a examinat solicitarea dvs. si a modificat termenul de livrare conform necesitatilor.
Lot name : Computere
291615.95 MDL
Status
Bid evaluation
Estimated value without VAT
291,615.95
MDL
Clarification period:
8/6/2021 2:16:37 PM - 8/19/2021 12:00:39 PM
8/6/2021 2:16:37 PM - 8/19/2021 12:00:39 PM
Bidding period:
8/19/2021 12:00:39 PM - 8/23/2021 12:00:49 PM
8/19/2021 12:00:39 PM - 8/23/2021 12:00:49 PM